Wiki Grepolis TR sitesinden
19.13, 14 Mart 2021 tarihinde Liwet (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 3876 numaralı sürüm
(fark) ← Önceki sürüm | Güncel sürüm (fark) | Sonraki sürüm → (fark)
Şuraya atla: kullan, ara

Grepolis'te, Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades, Artemis, Afrodit ve Ares olmak üzere 8 tanrı vardır. Her tanrı 4 farklı tanrısal güce (bu güçler saldırı değeri, kaynak veya savunma gibi farklı güçler getirebilir) ve 4 mitolojik birime sahiptir.

Tapınakta tapacağınız tanrıyı seçebilirsiniz. Her şehir tapmak için farklı tanrı seçebilir ancak bir şehir bir seferde sadece tek bir tanrıya tapabilir. Tapınak seviyesi ne kadar yüksek olursa, elde edilen teveccüh de o kadar yüksek olur. Teveccüh puanlarını tanrısal güçleri kullanmak veya mitolojik birimler üretmek için kullanabilirsiniz.

Hangi tanrının sizin için doğru olacağı durumunuza bağlıdır. Oyun süresince tanrı değiştirmek veya her şehirde farklı bir tanrı seçmek faydalı olabilir. Ancak dikkatli olun çünkü tanrı değiştirdiğinizde önceki tanrınızdan elde ettiğiniz tüm teveccühü ve mitolojik birimleri kaybedersiniz.

Tanrısal Güçler sadece bazı şeylere uygulanabilir. Örneğin, birliklere etki edecek bir güç, birlik hareketinin üstüne uygulanmalıdır.