Wiki Grepolis TR sitesinden
21.31, 13 Şubat 2012 tarihinde Liwet (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 416 numaralı sürüm (Sayfa oluşturdu, içeriği: '<div style="display: block;<!-- -->position: relative;<!-- -->border: 1px solid {{{border|black}}};<!-- -->background: {{{background|#FFE7B4...')
(fark) ← Önceki sürüm | Güncel sürüm (fark) | Sonraki sürüm → (fark)
Şuraya atla: kullan, ara

Grepolis'te, Zeus, Poseidon, Hera, Athena ve Hades olmak üzere 5 tanrı vardır. Kahraman Dünyalarında bu tanrılara Artemis eklenir. Her tanrı 4 farklı tanrısal güce (bu güçler saldırı değeri, kaynak veya savunma gibi farklı güler getirebilir) ve 4 mitolojik birime sahiptir.

Tapınakta tapacağınız tanrıyı seçebilirsiniz. Her şehir tapmak için farklı tanrı seçebilir ancak bir şehir bir seferde sadece tek bir tanrıya tapabilir. Tapınak seviyesi ne kadar yüksek olursa, elde edilen teveccüh de o kadar yüksek olur. Teveccüh puanlarını tanrısal güçleri kullanmak veya mitolojik birimler üretmek için kullanabilirsiniz.

Hangi tanrının sizin için doğru olacağı durumunuza bağlıdır. Oyun süresince tanrı değiştirmek veya her şehirde farklı bir tanrı seçmek faydalı olabilir. Ancak dikkatli olun çünkü tanrı değiştirdiğinizde önceki tanrınızdan elde ettiğiniz tüm teveccühü ve mitolojik birimleri kaybedersiniz.

Tanrısal Güçler sadece bazı şeylere uygulanabilir. Örneğin, birliklere etki edecek bir güç, birlik hareketinin üstüne uygulanmalıdır.