Wiki Grepolis TR sitesinden
16.42, 3 Nisan 2012 tarihinde Mr.Storm (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 1368 numaralı sürüm (→‎Geri Sayım)
(fark) ← Önceki sürüm | Güncel sürüm (fark) | Sonraki sürüm → (fark)
Şuraya atla: kullan, ara

Etkinlik Dönemi

4 Nisan- 11 Nisan 2012

Tanım

4 Nisan'da, sizlere altın yumurtlayan bir tavuk verilecektir. Bütün Bahar Bayramı tavukları gibi, bu tavuğun da beslenmesi gerekir. Tavuğunuz ot, solucan ve buğday yemekten hoşlanır, bunun için halkınızı kasabada yiyecek bulmaya göndermelisiniz. Belirli bir tavuk yemi bulabilmeniz araştırmanızın süresine bağlıdır. Tavuğunuz yumurtladığı zaman, bu yumurtalar Bahar Bayramı mağazasından alışveriş yapmak için kullanılabilir. Bazı mallar, sadece altın yumurta ile alınabilir, ama çoğu mal ya altın, ya da yumurta ile alınır.

Tavuk Kümesi Nasıl Açılır

Tavuk kümesinizi açmak için, alt sağ köşedeki küçük tavuk ikonu üzerine tıklayın. Bahar Bayramı mağazasına, Bahar Bayramı kutlaması penceresindeki ikinci tuş ile ulaşılır.


Chicken coop


Easter store

Yumurta Verimliliği

Tavuğunuzu beslemek için toplayacağınız üç çeşit yem vardır (ot, solucan, buğday). Her bir çeşit yem tavuğunuzun verimliliğini belirli bir değerde artırır.

Besin Saatlik Üretim
Ot 2
Solucan 4
Buğday 6

Her bir yem, tavuğunuzu 1 saat tok tutar. Bir saat sonra, biter ve tavuğunuz yine acıkır. Besleme süresini uzatmak için , kesintisiz 8 defa ardarda tavuğunuzu besleyebilirsiniz. Tavuğunuzu beslemek için, üç tuştan, Besle (x/8) bir tanesini tıklayın. Sınıra ulaştığınız zaman (8/8) tuş çalışmaz duruma gelecektir. Birinci saatten sonra, sayaç göstergesi azalınca tekrar besleme yapabilirsiniz. Ekrandaki gelişme ve gerisayım göstergeleri tavuğunuzun doyma düzeyini belirtecektir.

İpucu: Tavuğunuzu ayni zamanda üç ayrı besin ile besleyebilirsiniz. (örneğin ot,solucan,buğday).

Yem Toplanması

Halkınızı yem toplamaya gönderbilirsiniz. Bunun normal kaynak üretimine veya serbest olan nüfus sayınıza etkisi yoktur. Dört adet süreçten, 5 dakika, 20 dakika, 1 saat, ve 2 saat, herhangibirini seçebilirsiniz. Bu işlemi iptal de edebilirsiniz ama tabii o zaman tavuk yeminiz olmayacaktır! Her yem arama süresi bittiğinde, bulduğunuz yemi toplamanız gerekir. Tavuğunuza otomatik olarak verilmez!

İkinci Tavuk

250 altın ödeyerek kümesinize ikinci tavuk ekleyebilirsiniz. Her iki tavuğu beslerseniz, yumurta üretiminiz ikiye katlanır. İki tavuk bir saatte en fazla 24 yumurta üretebilir.

Geri Sayım

Bahar Bayramı etkinliği sadece, 4 Nisan ile 11 Nisan tarihleri arasında geçerlidir. Geri kalan zaman, sürekli olarak, Bahar Bayramı etkinliği penceresinin ortasında görülebilir. Geri sayım bittiğinde, yumurta üretmek veya Bahar Bayramı mağazasından alışveriş yapmak mümkün olmayacaktır.