Wiki Grepolis TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
k ("Binalar" koruma altında alındı ([edit=sysop] (süresiz) [move=sysop] (süresiz)))
(Fark yok)

18.30, 2 Şubat 2012 tarihindeki hâliBinalar
Main 50x50.png
Senato
Build.png


Lumber 50x50.png
Oduncu
Build.png


Farm 50x50.png
Çiftlik
Build.png


Stoner 50x50.png
Taş Ocağı
Build.png


Storage 50x50.png
Depo
Build.png


İroner 50x50.png
Gümüş Madeni
Build.png


Barracks 50x50.png
Kışla
Build.png


Wll 50x50.png
Şehir Surları
Build.png


Hide 50x50.png
Mağara
Build.png


Docks 50x50.png
Liman
Build.png


Academy 50x50.png
Akademi
Build.png


Temple 50x50.png
Tapınak
Build.png


Market 50x50.png
Pazar
Build.pngNormal Buidlings
Senato
Senato
Senatoda yeni binalar kurabilir ya da var olan binalarını geliştirebilirsin. Senatonun seviyesi ne kadar yüksekse, binaların kurulması ve geliştirilmesi o kadar hızlı olacaktır.
Meydan
Meydan
At the Agora you can get an overview of your troops inside and outside of your city. You can also admire the cultural achievements of your city here and plan your next campaign with the battle simulator.
Çiftlik
Çiftlik
Çiftlik işçilerini ve birliklerini besler. Çiftliği geliştirmeden şehrini büyütemezsin. Çiftliğin ne kadar gelişmişse şehrinin nüfusu ve besleyebileceğin birlik sayısı o kadar fazla olacaktır.
Depo
Depo
Depoda şehrin hammaddeleri depolanır. Deponun seviyesi ne kadar yüksekse hammadde kapasitesi o kadar fazla olacaktır. Her gelişim seviyesi hammaddelerinden 100 birimi koruma altına alacaktır.
Oduncu
Oduncu
Oduncular şehrinin dışındaki ormanlardan hem şehrini kurmak için hem de birliklerin için gereken odunu toplar. Oduncunun gelişim seviyesi ne kadar yüksekse odun üretimi o kadar fazla olacaktır.
Taş Ocağı
Taş Ocağı
Taş ocağında çalışan işçiler şehrinin kurulması için önemli olan taşı çıkartırlar. Taş ocağının gelişim seviyesi ne kadar yüksekse işçilerin çıkartacağı taş o kadar fazla olacaktır.
Demirci
Demirci
Gümüş madeninde işçiler daha sonra gümüş para basmak için kullanılan gümüş cevherini çıkarmak için kazı yaparlar. Madenin gelişim seviyesi ne kadar yüksekse o kadar fazla gümüş para basılabilir.
Kışla
Kışla
Kışlada sıradan birlikleri ve mitolojik birimleri toplayabilirsin. Kışlanın gelişim seviyesi ne kadar yüksekse birliklerin eğitim süresi o kadar hızlı olacaktır.
Liman
Liman
Limanda bir filo kurabilirsin. Hammade taşımak için Nakliyat Gemileri ve Savaş Filoları üretebilirsin. Tersane işçilerinin gemi üretme hızı Limanının gelişim seviyesine bağlıdır.
Akademi
Akademi
Akademide araştırma yapabilirsin. Grepolis sana birliklerini güçlendiren, savaş sanatını daha etkin kılan ya da yeni savaş taktikleri kullanmanı sağlayan teknolojiler sunar. Akademinin gelişim seviyesi ne kadar yüksekse o kadar fazla teknoloji keşfedebilirsin.
Mağara
Mağara
In the cave, spies can be assigned to scout enemy cities. You can also store Silver here to pay for their services. The higher the level of the cave, the more silver one can store. Once the cave is completely expanded the limit is removed.
Market
Pazar
Pazar başka oyunculara hammadde göndermeni sağlar. Ayrıca adada bulunan çiftçi köyleriyle de ticaret yapabilirsin.
Duvar
Sur
Surlar şehrini düşman birliklerden korumanı sağlar. Bu sırada hem temel savunmayı hem de birliklerin savunma değerini arttırır.
Tapınak
Tapınak
Tapınakta istediğin bir tanrıya tapabilirsin. Grepolis tanrılarının her biri farklı tanrısal güçler verebilir ve farklı mitolojik birimler yaratabilir. Her ikisi içinde tapınılan tanrıda oluşan tanrısal teveccüh gerekir. Tapınağın gelişim seviyesi ne kadar yüksekse tanrıların huzurundaki teveccühün o kadar artar.
Left Tier Special Buildings
Tiyatro
Tiyatro
Tiyatro inşa ederek halkın için büyük dramalar sahneleyebilir ve bu şekilde şehrinin kültür puanını arttırabilirsin.
Kaplıca
Kaplıca
Hijyen Antik Yunanda'da çok büyük bir rol oynuyordu. Bir kaplıca inşa ederek halkının sağlığını arttırabilir ve bu şekilde nüfusunu %10 arttırabilirsin.
Kütüphane
Kütüphane
Bilgi güçtür. Bir kütüphane inşa ederek akademide yeni teknolojilerin araştırılmasına yatırım yapmak için kullanabileceğin fazladan 12 araştırma puanı kazanabilirsin.
Deniz Feneri
Fener
İskenderiye Feneri dünyanın yedi harikasından biri sayılır. Limanın yakınında daha bunun daha küçük bir modelini inşa ederek filonun hızını %15 arttırabilirsin çünkü fener filonun yön bulmasını kolaylaştıracaktır.
Right Tier Special Buildings
Kale
Kale
A mighty guard tower increases the defensive strength of your troops by 10% and turns your city into a nearly invincible stronghold against attackers.
Heykel
Heykel
The Greek Gods are difficult to please and demand many signs of your worship. With this Divine statue you can show them how important they are to you and thus increase the Divine favor produced in the Temple.
Oracle
Oracle
Enemy spies are uncovered with the help of the oracle. This way you know who has spied on you and can better prepare for impending attacks.
Tüccar
Tüccar
The maximum trade ratio of farm villages is increased as well as the maximum trade capacity of the Market also being increased.