Güvenlik

Wiki Grepolis TR sitesinden
Gezintiye git


Bu sayfada Grepolis Hesabınızı potansiyel hesap hırsızlarından nasıl koruyacağınız anlatılır. Anlatılanları uygulamanız çok önemlidir çünkü Innogames kullanıcı hatası nedeniyle çalınan hesaplarda sorumluluk kabul etmez.

Şifre Bilgisi

Şirfeniz Grepolis'te şifrelenmiş olarak kaydedilir yani aşağıdakiler gerçekleşmediği sürece şifrenizin başkaları tarafından öğrenilmesi mümkün değildir:

  • Tahmin edilmesi kolay bir şifre seçmek.
  • İnternet Cafe veya Okul, İşyeri bilgisayarı gibi ortak kullanılan bir bilgisayardan giriş yapmak ve şifreyi kaydetmek.
  • Siz şifrenizi yazarken birinin sizi izlemesi.
  • Biri tarafından tuzağa düşürülmek.

Peki Nasıl Korunacaksınız?

Yukarıda bahsedilen durumlardan kendinizi korumanız için birkaç öneri sunacağız. Örnekler saçma ve hatta biraz abartılı gelebilir ancak bir çok oyuncunun bu gibi durumlar sebebiyle hesabını kaybettiği bilinmektedir.

  • Şifreniz isminiz, soyadınız veya kullanıcı adınız olmasın. Ayrıca "1234" veya "password", "şifre" gibi seçimler de kolayca tahmin edilebilir. En iyisi bir kelimeyi sayıyla veya rastgele seçilmiş bir özel karakterlerle kombine etmektir. Kulağa karmaşık gelse de şifrenize sadece bir adet rakam veya özel karakter(!^%&(=? vb.) eklemek şifrenizin gücünü belirgin derecede arttırır.
  • Eğer halka açık bir bilgisayardan giriş yapıyorsanız kalıcı giriş yapmayın. Tarayıcı şifreyi kaydedip kaydetmeyeceğini sorduğunda hayır demeniz çok önemlidir. Ayrıca şifrenizi yazarken birilerinin sizi izleyip izlemediğinden de emin olun.
  • Grepolis Takımındaki hiç kimse size şifrenizi sormaz. Eğer biri size şifrenizi sorarsa, kim olursa olsun şüphelenin. Bazı internet siteleri Grepolis kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmanızı isteyebilir. Eğer resmi Grepolis sayfalarından birinde değilseniz asla bilgilerinizi yazmayın.
  • Grepolis şifrenizi başka bir sitede kullanmayın. Grepolis'e kayıt olduğunuz e-posta adresinin şifresi de oyun şifrenizle aynı olmamalı. Oyun şifreniz bir şekilde öğrenilirse e-posta adresinizi kullanarak şifreyi değiştirebilirsiniz. Ancak e-posta adresiniz de çalınırsa, hesabınızı geri almanız neredeyse imkansız olur.


Eğer öğrendiklerinizden sonra şifrenizi değiştirmek isterseniz şuradan yapabilirsiniz: Şifre Değiştir.