Premium

Wiki Grepolis TR sitesinden
Gezintiye git

Premium oyuncuya oyun içinde belirli avantajlar sağlayan özelliktir ve bunu, bazı danışmanlar tarafından, bina yapımı,seri birlik üretimi ve Akademide araştırma yapma süresini kısaltarak, yapar. Aynı zamanda, kültür puanı kazanmanızı ve Fenikeli Tüccarı istediginiz şehirinize çagırmanızı saglar.Bütün bu özelliklerin herbirinin altın olarak bedeli vardır. Aşağıda, nasıl altın elde edeceğiniz, ve premium özelliklerinin faydaları açıklanmıştır.

Altın

Altın elde etmenin birçok yolu vardır. Herbir yol degişik miktarda altın saglar. Bunlar:

 • Satın Almak
 • Kazanmak
 • Arkadaş Davet etmek

Not: Altın sadece bir dünya için geçerli degildir. Alınan altın hesabınızın oldugu her dünyada kullanımda olacaktır.

Altın Almak

Premium penceresini açtıgınızda 3 seçenek görecekiniz - Kullan, Satın Al, Avantajlar. Satın Al seçeneginin altında, satın almak istediginiz altın miktarını seçebileceksiniz. Dikkat edin kur sizin kullandığınız kur olmalı. Ancak o zaman satınalmayı yapmak istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz. Ondan sonra, basamakları takip edip, işlem tamamlanınca (bu genellikle birkaç dakikadan fazla sürmez) altınızın size verildiği bilgisini alacaksınız.

Altın Kazanmak

Aynen altın alımı gibi, işleme Premium penceresinde Satın al seçeneği ile başlayacaksınız. Ancak, satınal almak istediğiniz miktar yerine Altınlarınızı Kazanın seçeneğini klik edin. Bu seçenek, bütün mevcut tekliflerin listesini getirecek. Bu işlem, kredilerinizi altın olarak değerlendiren SponrPay adındaki dışarı bir firma işbirliği ile yapılacaktır. Lütfen, bu işlemin direkt altın alımından daha uzun süre alabileceğinin bilincinde olun. Ancak, kredilendirilince altınınızı aldığınızı bildiren bir rapor gelecektir.

Arkadaş Davet Etmek

Bu yeni bir özelliktir ve oyuna yeni arkadaş davet etmeyi sağlar. Yeni oyuncular, bu oyunu daha önce hiç oynamamış ve başka dünyalarda hesabı bulunmayan kimselerdir. Davet edilen kişi 1000 puana ulaşınca, onları oyuna davet eden kişiye gayretleri için 200 altın verilir. (internet bağlantısını paylaşan oyuncular bu hediyeyi alamazlar). Bir oyuncuyu, oyuna davet etmenin üç yolu vardır: email ile, dogrudan link ile or veya web sitelerindeki bannerlar ile.

Email & Dogrudan Link

Bu seçeneklerle,arkadaşınızı kendi seçtiğiniz bir yerde veya özel bir yöne doğru, yahutta rastgele bir yere koyarak yerleştirebilirsiniz. Yöntemler çok açıktır ve oyuncunun hemen Grepolis yolculuğuna çıkabilmesine müsaade eder.

Web Bannerlar

Web Bannerlar farklı çalışır çünkü bunlar özel bir kişiye yönlendirilmemiştir. Çünkü, herhangi bir oyuncu bir oyun için banner koyabilir, bannerlar o oyuncuya aittir ve davet eden oyunucunun linkini tanımlarlar. Bu yöntem davet eden oyuncunun, yeni gelecek oyuncu için yer belirlemesine müsaade etmez, ama bir oyuncunun daha fazla altın kazanmasını sağlayabilir çünkü linki daha fazla kişi görebilir.

Danışman

Danışman
Admin.jpg

Yönetici

Merchant.jpg

Tüccar

Priestess.jpg

Başrahibe

Commander.jpg

Komutan

Captain.jpg

Kaptan

Kenar çubugunda Premiumun altında, oyundaki 5 yardımcı danışmanın seçeneklerini bulacaksınız.Bu danışmanların her biri sana ve şehirlerine degişik avantajlar saglar. Bunları kullanmaya başlamak için hesabında etkinleştirmeye yetecek altın olması gerekir.

Yönetici

Admin.jpg

Administrator

Yönetici seni dev bir imparatorluğun geliştirilmesi ve organizasyonu konusunda destekler. Daha fazla inşaat görevi oluşturabilirsin ve yönetici birçok toplu bakışı bir araya getirir. Artık yalnızca iki tane yerine yedi tane inşaat görevini aynı anda başlatabilirsin ve böylece şehrinin daha hızlı büyümesini sağlayabilirsin. Ayrıca yönetici senin hızlı menü çubuğuna erişmeni sağlayacaktır.
 • Players are given a free promo of this advisor for 24 hours after they gain their second city.

Hızlı Menü Çubuğu

Quick Bar.png

Hızlı menü çubuğu, kendi linklerini yerleştirebileceğin bir navigasyon çubuğudur. Bu çubuk sayesinde, örneğin şehrindeki binalar arasında doğrudan geçiş yapabilirsin.

Danışmana Genel Bakış

Ticaret

 • Ticarete toplu bakış, bir şehrinden diğerine hızla hammadde göndermene yardımcı olur. Şehirlerinin devam eden ticaret hareketlerini görebilir ve şehirlerini farklı ticari ürünlere göre de sıralanmış halde görüntüleyebilirsin. Bunu yaparken basit sürükle ve bırak uygulamasıyla desteklenirsin.

Komutlar

 • Komut toplu bakışında o anda imparatorluğunun içerisinde devam eden tüm eylemleri görebilirsin. Böylece komutlarının uygulanmasıyla ilgili hızla fikir edinebilirsin. Eğer birliklerin çok fazla uzaklaşmadıysa buradan da yanlışlıkla verilen komutlar geri alınabilir.

Asker Toplama

 • Bu toplu bakışta, hangi birimlerin hangi şehre yerleştirildiğini, burada ne kadar hammadde olduğunu ve daha ne kadar nüfusu besleyebileceğini görebilirsin. Bunun dışında birkaç tıklamayla yeni birlikler toplayabilir ve yeni gemilerin yapılması için emir verebilirsin. Ne kadar çok şehrin olursa, bu toplu bakış sayesinde o kadar çok zaman kazanırsın.

Birlikler

 • Burada birliklerin hakkında bir fikir edinebilir ve hangi şehirlerde kışlanın ya da limanın çalışmadığını kontrol edebilirsin. Ayrıca Ayrıca şehirlerinde kullanabileceğin ne kadar hammadde ve özgür insan olduğunu görebilirsin.

Dışarıdaki Birlikler

 • Burada, kendi birliklerini destek olarak bıraktığın tüm şehirler sıralanır. Tek bir birliği ya da tüm birlikleri tıklayarak kendi şehirlerine geri çağırabilirsin.

Binalar

 • Binalara toplu bakış, şehirlerinin gelişimi hakkında hızlı bir fikir edinmene yardımcı olur. Her şehrinde o anda bulunan hammaddelerinin yanı sıra her bir binanın masraflarını görebilirsin. Tek bir tıklamayla yeni binalar yapabilir ya da eskilerini yıkabilirsin.

Kültür

 • Kültüre toplu bakış, sana şehirlerindeki kültürel gelişimle ilgili olarak bir fikir verir. İmparatorluğunun kültür seviyesinin yanı sıra şehirlerinde o anda deva eden şenlikleri de görebilirsin. Aynı zamanda kültüre toplu bakışta bir tıklamayla yeni şenlikler düzenleyebilirsin.

Tanrılar

 • Tanrılara toplu bakışta tapılan tanrılar, her bir tanrının teveccühü ve şehirlerinde bulunan tapınaklar ve heykeller hakkında bilgi alabilirsin. Bunun ötesinde şehirlerine hızla ve kolayca büyü yapabilirsin. Böylece imparatorluğunun tanrılar dünyasını her zaman gözünün önünde bulundurabilirsin.

Mağaralar

 • Bu toplu bakışta tüm mağaralarını bir arada görebilirsin. Bu toplu bakış, ilgili şehirlerde bulunan gümüş paralarını rahatça depolamana izin verir.

Şehir Grupları

 • Şehir gruplarına toplu bakışta, gruplar kurabilir ve şehirlerini bu gruplara dahil edebilirsin. Böylece imparatorluğun ne kadar büyüse de en önemli şehirlerini her zaman gözünün önünde bulundurabilirsin. Şehirlerle ilgili olarak kullanılabilecek hammaddeler ya da buralara yerleştirilen birimler hakkında bilgi alabilirsin. Bir grup seçtiğinde, diğer toplu bakışlarda yalnızca bu grubun şehirleri gösterilir.

Şehir Listesi

 • Şehir listesinde, bir bakışta şehirlerin hakkındaki tüm önemli bilgileri görebilirsin. Şehirlerinden birine yapılan bir saldırı olup olmadığını ya da şehrinde bir bina yapılıp yapılmadığını hemen anlayabilirsin. Hammadde kapasitelerini kontrol edebilir ya da birliklerinin gücünü inceleyebilirsin. Bu sayede çok sayıdaki şehrini gözetim altında tutabilir ve hızla tepki verebilirsin.

Tüccar

Merchant.jpg

Tüccar

Tüccar ekonomik döngülerini mükemmelleştirir. Hammadde üretimini, temel üretimin %30'u oranında artırır.

Başrahibe

Priestess.jpg

Başrahibe

Başrahibenin tanrılarla arası çok iyidir. Teveccüh üretimini %50 artar ve mitolojik birimlerini destekler. %20 daha güçlü dövüşür.

Komutan

Commander.jpg

Komutan

Komutanın birliklerin içindeki saygınlığı yüksektir. Birliklerinin motivasyonunu daha fazla artırmayı başarır. Kara birimleri %20 daha güçlü dövüşür.

Kaptan

Captain.jpg

Kaptan

Kaptan, şimdiye kadar birçok düşman filosunu yenen deneyimli bir denizcidir. Deneyimi sayesinde deniz birimlerin %20 daha güçlü dövüşür ve ticari malların diğer adalara iki kat daha hızlı ulaşır. Bunun ötesinde saldırı planlayıcısını kullanma olanağı sağlar ve çiftçi köylerine toplu bakışı kullanarak hammadde toplamanı kolaylaştırır.

Saldırı Planlayıcısı

Saldırı planlayıcısı, başka oyunculara yönelik saldırılarını ve desteklerini kolayca planlamana ve koordine etmene yardımcı olur. Birkaç tıklamayla saldırı dalgalarını stratejik olarak hazırlaman ve böylece birliklerin üzerinde daha fazla kontrole sahip olman mümkün olur. Büyük savaş planları hazırlayabilirsin - ister tek başına, ister dost oyuncularla ya da ittifakların tamamıyla. Ayrıca planladığın komutları doğrudan saldırı planlayıcısının içinde uygulamaya koyabilirsin.

Çiftçi Köyleri

Çiftçi köylerine toplu bakış, hammadde teslimatlarını kontrol etmeni ve ilgili adada bulunan şehirlerinin depolarını amacına uygun olarak doldurmanı kolaylaştırır. Tek bir tıklamayla çiftçi köylerindeki hazır olan tüm arabaları isteyebilirsin ya da daha iyi hakim olmak için tek tek çiftçi köylerini kendin seçersin. Ayrıca bu toplu bakışı kullanarak, ilgili adada bulunan kendi çiftçi köylerini de yağmalayabilirsin.

Ek Premium Özellikler

5 danışmana ek olarak, oyuncuya yardımcı olan, oyunda avantaj saglayan başka premium özelliklerde vardır. Bunlar aşagıdaki gibi kategorize edilebilir; Kısaltma, Çagrı ve Kültürel.

Kısaltma Özelligi

Kısaltma özelligi bina yapımları, birlik ve araştırmalar için kullanılabilir.Yapım sürelerini yarıya düşürecek olan bu özelligin her kullanımı sadece 20 Altındır.

İnşaat Süresi

Bu özellik hemen hemen oyunun başlangıcından beri var ve birçok oyuncu bunu; yeni bir dünya ya başlarken ve yeni ele geçirilmiş bir şehri geliştirirken, çok kullanışlı buluyor. Kalan zamanı kısaltmak için oyuncunun bu özelligi kaç sefer kullanacagında bir kısıtlama yok sadece 1 saniye kalıncaya kadar.

Askere Alım Süresi

2.07 versiyonunda world Chi den Grepolise.en doğru olduğu gibi, simdi de bina inşaat sürelerini azalttıgınız gibi asker yapım sürelerinide yarı yarı ya azaltabilirsiniz. Ancak bazı kısıtlamalarla yapılabilir;

 • İnşa edilmekte olan her birim grubu için kısıtlı sayıda "Alım Süresini Kes" komutunu kullanabilirsiniz.. Süreyi kestikten sonra, alım süresini kes komutundan sonra kalması gereken azaltılamayan zaman için karışık bir formul vardır. Bu formül:
 • (İnşaat birimleri x "20 saniye")-*azaltmayı zorlamak için geçen zaman* = kısaltılamayan zaman
  • "20 saniye'nin dünya hızına bağlı olduğuna dikkat edin. Örneğin hız 2 de 10 saniye olacak ve bu şekilde devam edecektir."

Araştırma Süresi

Grepolis 2.0 ın sunumu ile birlikte artık araştırma süresinide yarıya indirebilirsiniz. Aynen bina inşa süresini kısalttıgınız gibi, 1 saniyenin altına düşmediginiz sürece bu özellik için bir kısıtlama yoktur.

Fenikeli Tüccarı Çagırmak

Liman penceresinden, anında Fenikeli Tüccarı istediginiz herhangibi bir limana çagırabilirsiniz. Bu çagrı başına 50 altındır dolayısıyla sık kullanıldıgında pahalı olabilir.

Olimpiyat Oyunları

Tamamen Premium özellik olmamakla beraber Olimpiyat Oyunlarıda Kültür Puanı kazanmanıza yardımcı bir etkinliktir. Olimpiyat Oyunlarına ev sahipligi için, 30.seviyede Akademi niz ve en az 50 altınınız olmalıdır. Her Olimpiyat Oyunu 24 saatin sonunda size 1 Kültür Puanı kazandırır.

Tatil Modu

Bir oyuncu 50 Altın karşılıgı ek tatil günü satın alabilir. Toplam 14 gün satın alınabilir. Bunun hakkında daha fazla bilgi için Tatil Modu sayfasına gidiniz.