Grepolis Mobil

Wiki Grepolis TR sitesinden
Gezintiye git
Mobile Banner.png

Grepolis Mobil & Toolbox

22 Şubat 2012 tarihinde, İnnogames hareket halindeyken de oyundan geri kalmamanız için mobil sürüm geliştirme çalışmalarına başladı. Grepolis Mobil, Grepolis'in oyuncuların mobil tarayıcıları ile ulaşabilecekleri hafif bir versiyonudur. Grepolis Toolbox ise oyuncuların Google Play veya iTunes'dan ücretsiz olarak Android ve iOS cihazlarına indirebilecekleri ücretsiz bir uygulamadır.

Link=mobile browser.png
Android app on play logo small.png
Mobile itunesstore.pngGiriş

Giriş yapmak için öncelikle bir Grepolis hesabınız olmalıdır. Ama hesabınız olmasa bile bir hesap oluşturabilirsiniz. Unutmayın tıpkı .TR sunucuları gibi Mobil sürümün de kendi sitesi mevcut.

  • TR sunucularındaki hesabınızda erişmek için şu adrese gidin: .TR Sunucuları

Hangi sunucu olursa olsun Grepolis ekranı aynı görünecektir, giriş bilgilerinizi girdikten sonra dünyanızı seçmeniz istenecektir. Size yardımcı olması için aşağıda Grepolis Mobil ekran görüntüsü var.

Login Screen.png
World Select Screen.png


Giriş bilgilerini ve girmek istediğiniz dünyayı seçtikten sonra, şehirleriniz hareket halindeyken de takip etmeniz için ana ekrana aktarılacaksınız.

Hareket halindeyken Şehriniz

Bu ekrandan imparatorluğunuzu etkileyecek birçok işi halledebileceksiniz.

Menü Seçenekleri
Mobile Banner Small.png
City Button.png
Island Button.png
Reports Button.png
Premium Button.png
Profile Button.png
Settings Button.png
Search Button.png
Notifications Button.png
Messages Button.png
Logout Button.png

Yukarıda ana ekranın görüntüsü mevcut ve Ana Sayfa butonuna bastığınızda bu ekrana geri dönebilirsiniz.

Şehir

Bu alan, imparatorluğunuzdaki her şehrin günlük bakımını yapmanıza yardım eder. Yukarıda hammaddelerin miktarını, nüfusu ve teveccühü gösteren bir ana bölüm bulunur. Oklar veya açılır menü aracılığıyla şehirleriniz arasında gezinebilirsiniz.

Bu bölümde oyuncunun yapabileceği temel işlemler büyü yapmak (bir tapınak ve tapılan bir tanrı varsa), birim üretmek ve bina inşa etmektir.

Ayrıca ana bölümde 3 eylem bulunur: Saldır, Destekle ve Ticaret Yap. Bunların yanında, şehirle ilgili 3 mini genel görünüm bulunur.

Saldırı

Attack Button.png

Sizin olmayan bir şehre saldırı ya da saldırılar atmanız gerekiyorsa bu özelliği kullanabilirsiniz. Kaç asker ve ne tür saldırı atmanız gerektiğini seçebilirsiniz.

Destek

Support Button.png

Tıpkı saldırı butonu gibi desteklemek istediğiniz şehri ve destek olarak atacağınız birimleri seçin ve birimleri gönderme onayı verin.

Ticart

Resources Button.png

Seçilen bir şehir ile ticaret yapacağınız pazar ekranına ulaşırsınız.

Büyüler

City Spells.png

Bu ekran büyüler ve teveccühlerinizin listesi gelecektir ekrana. Ayrıca oyunda da olduğu gibi burada da altın ile büyü süresini uzatabilirsiniz.

Birlikler

Büyüler altındaki seçenekten, seçtiğiniz şehrinizdeki askerleri ve askeri hareketleri görebilirsiniz.

Binalar

City Buildings.png

Binalar bölümünde seçtiğiniz şehriniz için her binanın mevcut seviyelerini görüntüleyebilirsiniz. Eğer binalara tıkladığınızda, binalar ile ilgili etkileşime girebileceğiniz bir menüye gidersiniz. Aşağıdaki binalar mevcuttur :  SenatoKışla, Akademi, Liman, TapınakMağaraÇiftlik, Agora ve Pazar . Şehirdeki binalar ile etkileşim halinde iken neler yapabileceğiniz hakkında bilgi için Binalar sayfasına bakınız.
Adalar


Adalara genel bakış sayesinde her oyuncunun en az bir şehri yönettiği her adaya erişebilirsiniz. Bu genel bakış sayesinde kendi kent veya kentlerinizin yanı sıra feth ettiğiniz çiftlik köylere fethedemediğiniz çiftlik köylere ve de bilinmeyen yada müttefiklerinizin olsun olmasın şehirlerine doğrudan etkileşimi sağlar.

Şehirleriniz

Island Cities.png

Eğer farklı adalarda şehirleriniz var ise şehir adının yanlara açılan menü tuşu ve ya oklar ile dolaşabilirsiniz.
Fethedilen Çiftçi Köyler

Bu başlık altında sizin kontrolünüz altında olan tüm çiftlik köylerin listesini görebilirsiniz. Ayrıca köyün ruh hali, gelişim seviyesi, ticaret oranı, sonraki hammadde talep/yağma zamanı hakkında bilgiler göreceksiniz.

Herhangi bir köye tıklayarak, size sağlayacağı hammadde talep kaynakları, yağma kaynakları ve asker talepleri köy genel bakış ekranına aktarılacaksınız.

Bilinmeyen Şehirler

Bu şehirler seçilen adada kalan, sizin olmayan şehirlerin tamamıdır. Bunlar sizinle yada ittifak ile anlaşması var olan şehirler olabilir. O şehirler anı zamanda düşman şehirlerde olabilir. Bu şehirlerden herhangi birine tıklayarak saldırı destek ticaret büyü gibi temel etkileşimlerde bulunabilirsiniz.

  • Casusluğu, kontrol için herhangi bir şehrinizin mağarası ile yapabilirsiniz.

Fethedilmemiş Çiftçi Köyleri

Son menü henüz kontrol altına alınamamış çiftlik köylerin tümünü gösterir. Bu köylerden herhangi birine tıklayarak çiftlik köyü fethetmek için saldırı gönderebilirsiniz.

Raporlar


Mobile Reports.png

Raporlara genel bakış bölümünde oyunu etkileyecek tüm olaylar gösterilir. Bu bölümde, casusluk, saldırı, ticaret, inşaat tamamlama ve çeşitli raporlar bulabilirsiniz.Premium


Mobile Premium.png

Bu bölümde, size yardımcı olan 5 danışmandan herhangilerini satın alma ya da size hizmet etme sürelerini uzatmak gibi konulara izin verir. Aynı zaman da altın da alabilirsiniz. Her danışmanı daha ayrıntılı ve daha genel olarak size yardımcı olduğu konular Premium wiki sayfasından öğrenebilirsiniz.


Oyuncu Kartı


Mobile Profile.png

Oyuncu profilleri oyun dünyalarının sıkıştırılarak mobil versiyona sıkıştırılmış halidir. Hesabınız adını, mevcut sıralamasını, ittifak adını, toplam puanını ve tüm şehirlerinizin puan ve isimlerini bulacaksınız.

Ayrıca o dünya için şehirlerinizin tam bir listesini bulacaksınız. Şehirlerinizin herhangi birine tıkladığınızda şehrinizin genel görünümüne gideceksiniz.Ayarlar


Ayarlar altında, tatil modunda kaç gününüzün kaldığını ve tatil modunu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için işlem yapabilirsiniz. Tatil modu hakkında daha fazla bilgi için bakınız Tatil Modu.

Bu arada daha sonra almak istediğiniz bildirimleri seçmenize ve hangi özellikleri kullanmak istediğinize yardımcı olur. En kısa sürede aldığınız bildirimler hesabınızda aktif olur ve oyunun önemli olaylarını kaçırmamış olursunuz.

Oyuncu Arama


Mobile Search.png

Bu fonksiyon, açmış olduğunuz dünyada üzerindeki oyuncuları kolaylıkla aramanıza yardımcı olan bir arama aracıdır. Arama sayesinde diğer oyuncuların profilleri ile oyuncuların imparatorluğunun nasıl olduğunu görebilirsiniz.Bildirimler


Bildirimlere bakış ile yeni bir rapor, tamamlanmış bir ticaret ve ya bitmiş bir bina olduğu zaman size bildiririz. Bildirimleri Grepolis’teki en son haberleri size bildiren bir yöntem diye düşünün. Bildirimlerin bazırlarını ve ya hepsini silebilirsiniz ancak raporlar hala Raporlar bölümünde olacaktır.

Mesajlar


Posta kutunuza hoş geldiniz. Gönderdiğiniz ve ya aldığınız tüm mesajlar bu bölümde olacaktır. Okumak, cevaplamak ve yeni mesajlar yazmak mümkün olacaktır.

Çıkış


Posta kutunuza hoş geldiniz. Gönderdiğiniz ve ya aldığınız tüm mesajlar bu bölümde olacaktır. Okumak, cevaplamak ve yeni mesajlar yazmak mümkün olacaktır.