Wiki Grepolis TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara


Grepolis'te, Zeus, Poseidon, Hera, Athena ve Hades olmak üzere 5 tanrı vardır. Kahraman Dünyalarında bu tanrılara Artemis eklenir. Her tanrı 4 farklı tanrısal güce (bu güçler saldırı değeri, kaynak veya savunma gibi farklı güçler getirebilir) ve 4 mitolojik birime sahiptir.

Tapınakta tapacağınız tanrıyı seçebilirsiniz. Her şehir tapmak için farklı tanrı seçebilir ancak bir şehir bir seferde sadece tek bir tanrıya tapabilir. Tapınak seviyesi ne kadar yüksek olursa, elde edilen teveccüh de o kadar yüksek olur. Teveccüh puanlarını tanrısal güçleri kullanmak veya mitolojik birimler üretmek için kullanabilirsiniz.

Hangi tanrının sizin için doğru olacağı durumunuza bağlıdır. Oyun süresince tanrı değiştirmek veya her şehirde farklı bir tanrı seçmek faydalı olabilir. Ancak dikkatli olun çünkü tanrı değiştirdiğinizde önceki tanrınızdan elde ettiğiniz tüm teveccühü ve mitolojik birimleri kaybedersiniz.

Tanrısal Güçler sadece bazı şeylere uygulanabilir. Örneğin, birliklere etki edecek bir güç, birlik hareketinin üstüne uygulanmalıdır.


Bir Tanrı Seçin
FramedArtemis.png

Artemis

Av Tanrıçası
FramedZeus.png

Zeus

Göklerin Tanrısı

FramedPos.png

Poseidon

Denizlerin Tanrısı

FramedAth.png

Athena

Bilgelik Tanrıçası

FramedHera.png

Hera

Aile Tanrıçası

FramedHades.png

Hades

Yeraltı Tanrısı