Wiki Grepolis TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Ada görevleri bir hükümdarın hayatındaki rastgele olayları gösterir. Belirli görevlerde nasıl tepki vereceğinize karar vermek bir hükündar olarak rolünüzü belirler.

Ada Görevleri kişisel puanınıza göre, önceden belirlenmiş aralıklarla karşınıza çıkar:

Puan Sıklık
10.000'e kadar 2 saatte 1
10.001 ile 50.000 arası 4 saatte 1
50.001 ve üzeri 8 saate 1


Bir Ada Görevi görünür görünmez kontrolünüzdeki bir şehire yerleşir. Üzerinde çiftçi köyü bulunan her adada en fazla 2 görev bulunabilir. Çiftçi köyü barındırmayan adalar Ada Görevi alamaz. Ayrıca adalarınızda en fazla 10 aktif Ada Görevi bulunabilir. Uygun Ada Görevleri aşağıdaki gibi görünür:

Adagorevi1.jpg

Merak etmeyin, görevler için tüm adalarınızı dolaşmanız gerekmiyor, bunun yerine şehir listenizi kontrol edebilirsiniz (sol üst köşeden şehir adına tıklayarak). Ada Görevi olan şehirlerin yanında bir simge göreceksiniz. Görev işaretine tıklayarak ilgili görevin penceresini açabilirsiniz:

Adagorevi2.jpg

İlk olarak küçük bir hikaye ile görevi tanıyacaksınız. Altında ise duruma uygun iki farklı tepki barındıran iki kutu göreceksiniz. Seçilen görevi başarıyla tamamlamanız durumunda kazanacağınız, her seçeneğe bağlı birer de ödül bulunacak. Görev türü "karar butonu" üzerinde açıkça görülebilir. Ayrıntılı bilgi ise butonun üzerine fareniz ile geldiğinizde açılır. Bir karar vermeden önce "değiştirme butonu" ile görevi bir başka görevle değiştirme şansınız da var. (bu eylem hesabınızdan 50 altın eksilmesine neden olur). Bir karar verirseniz görevi değiştirme şansınız ve başka bir karar verme şansınız kalmaz ve görevi kabul etmiş olursunuz:

Adagorevi3.jpg

Kabul edilmiş bir Ada Görevi ara yüzünüzün sağ tarafında gösterilir, böylece görvlerinizi takip edebilirsiniz. Aynı anda sadece 4 adet kabul edilmiş Ada Göreviniz olabilir. Görev kabul edildikten sonra onu altın karşılığında değiştiremediğinizden, ya başarıyla tamamlamalı ya da kendiliğinden kaybolana kadar beklemelisiniz. Eğer üzerinde çalışmazsanız Ada Görevleri 24 saat sonra kaybolur. Eğer Ada Görevinin amacı için birlikler gönderdiyseniz görev iptal olduğu için geri dönerler.

Ada Görevlerini yapmak için "Meydan Oku" butonuna tıklayarak ilgili pencereyi açabilirsiniz:

Adagorevi4.jpg

Bu menü görevinizin türüne göre değişiklik gösterebilir. Eğer tüm gereksinimler tamamlanmış ve ilerleme çubuğu %100'e ulaşmışsa endişelenmeyin Ada Görevi kendi kendine kaybolacaktır. Ödülünüzü istediğiniz zaman alabilirsiniz. Hemen seçili şehrinize uygulayabilir veya envanterinizde depolayabilirsiniz. Bir çok etki, seviyesine bağlı olarak simgesinde bir Roma rakamı taşır. Seviye genellikle süresini veya kalitesini gösterir. Ödül seviyeleri, görevin çıktığı adadaki ortalama puanınıza göre verilen Ada Görevinin zorluğu ile doğru orantılıdır

Ortalama Puan Ada Görevi Seviyesi
301'in Altı 1
301-600 2
601-1000 3
1001-2000 4
2001-3500 5
3501-6000 6
6001-9000 7
9001-13000 8
13000 ve üzeri 9

Note: Bazı ödüllerin seviyesi olmayabilir çünkü zaten güçleri uygulandıkları şehrin toplam puanıyla orantılıdır. Odun üretimi bonusunun etkisi Oduncu'nun 30 seviye olması durumunda farklı, 1 seviye olması durumunda farklıdır.