Wiki Grepolis TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Etkinliğin Konusu Nedir?

Simyacı ve filozof Demokrit, size kibarca hizmetlerini sunuyor. Korkutucu malzemeleri kendisine verirseniz, onları karıştırarak faydalı ödüllere dönüştürebilir.

Malzemelerin Toplanması

Simyacı olarak kariyerinizde ilerlemek için malzemelere ihtiyacınız olacak. Bunun temel yolu Ada Görevlerini bitirmektir. Kazanacağınız malzemelerin miktarı toplam puanınıza bağlıdır:

Puan Ada Görevi Başına Malzeme Sayısı
< 10000 1
10000 - 50.000 2
> 50000 4


Malzemeleri rastgele elde edeceksiniz ancak bazı malzemeler diğerlerine göre daha nadir bulunur.

Ek malzemeler elde etmenin bir diğer yolu ise altınla satın almaktır. Unutmayın, malzemenin fiyatı her satın aldığınızda artar. Fiyat günde bir kez başa döner. (gece yarısında)

Kaynatma

Alchemy.jpg

Ödül elde etmek için simya masasına tam üç adet malzeme koymak zorundasınız. Malzemelerin sıralaması fark etmez.

Üç malzeme seçildiğinde “Kaynat” butonu çıkar. Tıkladığınız zaman malzemeler karıştırılır ve ödül yaratılır. Eğer bu kombinasyonu ilk defa kaynatıyorsanız, fomül kitabınıza eklenir.

Yaratılan ödülü envanterinizde depolayabilir, seçili şehrinizde kullanabilir veya atabilirsiniz.

Eğer ödül şehrinize zamanla birim gönderiyorsa, şehrinizde yeterli özgür nüfus olduğundan emin olun. Aksi takdirde ödül boşa gidecektir.


Formül Kitabı

Recipe book.jpg

Formül kitabı keşfettiğiniz tüm formül kombinasyonlarını listeler.

Kitapta iki filtreleme seçeneği bulunur: "Tüm formülleri göster" eksik malzemeleriniz olsa da tüm formülleri listeler. "Sadece uygun formülleri göster" ise elinizdeki formüllerle yapabileceğiniz tüm formülleri listeler.

Formül kitabında belirli malzemelere göre formülleri filtreleyebileceğiniz kutucuklar bulunur.

Eğer bir formülü hemen öğrenmek istiyorsanız (deney yapmadan), 50 Altın karşılığında rastgele bir formül satın alabilirsiniz.

Kısayollar

Kullanılabilirliği arttırmak için bazı kısayollar da mevcut. Sürükleyip bırakmak yerine ALT tuşuna basılı tutup tıklarsanız malzeme simya masasına gider.

SHIFT tuşuna basarken malzemeye tıklarsanız masaya o malzemeden kaç tane varsa hepsini ekler.