Wiki Grepolis TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
Hween 2015 logo.png

Bu yılki Cadılar Bayramı Etkinliği boyunca büyü yapma şansına sahip olacaksınız! Düşmanınıza boyun eğdirmek için kullanabileceğiniz ödülleri açmak için 8 farklı malzemeyi (kurbanı) kullanacaksınız. Kurbanları günlük aksiyonlarınızdan toplayabilirsiniz. Mesela: bina yükseltmek, saldırı, araştırma ve diğer aksiyonlar. Yeterli kurbanınız olduğunda onları ana etkinlik ekranında karıştırabilir ve belirli bonusları kazanabilirsiniz. Bir sonraki karışım içim tarif (sihirli formül) defterinize kaydedilir. Tariflerden aldığınız ödüllere ek olarak, günlük sıralamada arkadaşlarınızla yarışabilirsiniz. Günün birincisi Usta Büyücü ödülünü ve etkinliğin en iyi 4 oyuncusu çok değerli Büyük Usta ödülünü kazanır!

Büyü Yapmak

Hween 2015 overview.jpg

Bir büyüyü yapmak için 3 kurban toplamalısınız. Hangi materyalleri kullandığınız önemli değildir ve aynı materyalden birden fazla da kullanabilirsiniz. Gerekli malzemeleri elde ettiğinizde, onları ana etkinlik ekranındaki boş alanlara sürükleyerek büyüye ekleyebilirsiniz. 3 alan da dolduğunda “Ortaya Çıkar” butonuna basabilirsiniz. Butona bastığınızda malzemeler birleşir ve formül ödülü ortaya çıkar. Ödülü hemen kullanabilir veya yeriniz varda daha sonrası için depolayabilirsiniz. Ödülünüzü toplamadan yeni formül yapamazsınız.


Kurbanların Toplanması

Hween 2015 overview1.png

Grepolis’i normal şekilde oynayarak kurban toplayabilirsiniz. Aşağıda bazı genel aksiyonları görebilirsiniz:

  • Saldırı ve savunma
  • Askere alma
  • Araştırma
  • İnşaat
  • Büyü

Alabileceğiniz ücretsiz kurbanlar günde 10 adet ile sınırlıdır. Altın ile istediğiniz kadar kurban satın alabilirsiniz ama her alımınızda kurban fiyatı yükselir ve fiyat gece yarısı resetlenir.


Image Symbol bat.png Symbol bone.png Symbol rat.png Symbol witch.png Symbol lich.png
Symbol mandrake.png
Symbol cyclops.png Symbol ruby.png
Name Yarasa Kanadı Kemik Fare Kuyruğu Cadı Parmağı Ölümsüz Büyücü Tozu Mandrake Kiklop Kafatası Yakut
Temel Altın Maliyeti 40 40 40 40 60 60 90 90

Büyü Kitabı

Hween 2015 book.jpg

Formül Kitabı tarifleri otomatik olarak kaydeder, böylece istediğinizde tekrar yapabilirsiniz! Formüller ödüle göre sıralanır ve filtrelenebilir. Eğer bilinmeyen bir formülü deneme yapmadan açmak istiyorsanız, altın kullanabilirsiniz.


Sıralamalar

Hween 2015 rankings.png

Tüm oyuncular her gün gerçekleştirdikleri formüller açısından sürekli rekabet edebilirler. Her formülde, en fazla 10 olmak üzere rastgele bir kan puanı kazanırsınız. Sıralama puanlara göre belirlenir. Formül ne olursa olsun her seferinde puan kazanma şansınız vardır.

Günün ilk formülünü birleştirdiğinizde günlük sıralamaya girersiniz. Gün birincisi bir ödül ve etki kazanır. Her akşam 20:00’de sıralama resetlenir. Resetlenmeden sonar ödüller hemen verilir.


Ödül: Usta Büyücü (Günlük Ödül)

Hween 2015 daily.png

Gelen sıralama da günlük sıralama gibidir ama resetlenmez. Etkinlik bitene kadar devam eder. Genel sıralamanın ilk 10 oyuncusu etkinlik biter bitmez bir çok ödül kazanır. Ayrıca ilk 4 oyuncu Büyük Usta ödülünü profiline alır!


Genel sıralamanın ilk 4 oyuncusuna verilecek ödüller:

Büyük Usta 2015

Rank 1 Rank 2 Rank 3 Rank 4
Hween 2015 award 1.png Hween 2015 award 2.png Hween 2015 award 3.png Hween 2015 award 4.png

Ek Ödüller

Kara Büyücü

1 formül yapan 5 formül yapan 25 formül yapan 50 formül yapan
Dark conjurer 1.png
Dark conjurer 2.png
Dark conjurer 3.png
Dark conjurer 4.png

Kara Katip

1 formül bulan 10 formül bulan 25 formül bulan 50 formül bulan
Dark scribe 1.png
Dark scribe 2.png
Dark scribe 3.png
Dark scribe 4.png

İlerleme Ödülleri

Belli bir sayıda formül yapan tüm oyuncular ayrıca şu ödülleri alır:

Ortaya çıkarılan ödül sayısı Ödül
25 Administrator reward.png 2 Hafta ücretsiz Yönetici.
50 Overall culture level.png Tam bir kültür seviyesi.