Hızlı Taşıma Kayığı

Wiki Grepolis TR sitesinden
Gezintiye git


Hızlı Taşıma Kayığı
Hızlı Taşıma Kayığı Maliyet
WoodOdun 800
RockTaş 0
SilverGümüş 400
FavorTeveccüh 0
PopulationNüfus 5
Birim Bilgisi
Attack DamageSaldırı 20
DefenseSavunma 1
Cargo capacityKargo Kapasitesi 10
SpeedHız 15Gerekenler

Tanım

Hızlı taşıma kayıkları, kara birimlerinizi okyanus aşırı yerlere ve kendi adanızda olmayan diğer köylere gönderebileceğiniz iki yöntemden birisidir. Hem saldırı, hem de destek amacıyla kullanılabilirler.

Bir savaş sırasında, gemilere veya kara birimlerine zarar veremezler bu nedenle saldırmak veya savunmak isterseniz, hızlı taşıma kayıkları ile birlikte ya birlikler, ya da gemileri göndermeniz gerekir.Onların tek amacı kara birimlerini taşımaktır.

Ayni zamanda, Şehir'e sadece hızlı taşıma kayığı ile saldırırsanız ve savunanın savunma gemileri varsa, büyük olasılıkla bütün birimleriniz ölebilir. Bunun nedeni, hızlı taşıma kayıkları, başka gemilere ve kara birimlerine zarar veremezler ve kara birimleri gemilere saldıramaz. Başka bir gerçek de, hızlı taşıma kayıklarını korumasız gönderirseniz ve deniz savaşında ölürlerse , onların taşıdığı bütün birlikleriniz de ölecektir.

Taşıma Kayıkları ve Hızlı Taşıma Gemileri arasındaki fark Hızlı Taşıma Gemilerinin daha hızlı olmasıdır. Ancak Taşıma Kayıkları daha fazla kara birimi taşıyabilmektedir.