Hayatta Kalma Kılavuzu

Wiki Grepolis TR sitesinden
Gezintiye git

UONA'NIN Hayatta Kalma Kılavuzu

1500-2000 Puanlık güzel bir şehir inşa ettiniz. Her zaman barışcı oldunuz ve duyguları incinmesin diye etrafınızdaki 200 puanlık köylere bile saldırmadınız. Çiftlik köylerinden bile çok az miktarlarda kaynak talep ettiğiniz, çünkü her zaman onlarında yiyeceğe ve geçimlerini sürdürebilecek kaynaklara ihtiyacı olduklarını düşündünüz değil mi? Ancak, birgün siz çevrimdışı iken, kötü düşünceli birisi şehrinize saldırıyor, yetiştirdiğiniz askerleriniz yerlerde cansız bir şekilde yatıyorlar ve deponuz bomboş. Ne yapacaksınız?

Herşeyden önce sakin olmalısınız, Grepolis, hayatta kalabilmeniz ve hatta size saldırana dersini verebilmeniz için tasarlandı. Yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki sekiz adamı izlemek!

Sekiz Adım

1. Öncelikle "Şehir muhafızı"'nı araştırmalıyız.. Milisler inanılmaz zarar verici birliklerdir ve tamamen masrafsızdır. Saldırgan birliklerin bir kısmını hallederken aynı zamanda size savaş puanı kazandırırlar.

2. Size gelen bir saldırı gördüğünüzde, savaşmaları için milisleri çağırın. Eğer günlük oynama vaktiniz dolduysa ve saldırgan size henüz saldırmadıysa, oyundan çıkmadan önce milisleri çağırarak, siz çıktıktan 3 saat sonra size saldırabilme şansını azaltmış olursunuz.

3. Asker yetiştirmeyin! Bu çok önemli. Eğer birini yağmalıyorsak ve yağmaladığımız şehir asker üretimi yapıyorsa bu savaş puanı kazanmak için güzel bir fırsattır. Savaş puanı inanılmaz değerli bir kaynaktır.

4. Bütün kaynaklarınızı harcayın. Saldırıdan önce yada çevrimdışı olmadan önce bütün kaynaklarınızı harcamanız ve saldırganın milisleriniz yüzünden askerlerinin ölmesi ayrıca hiçbir kaynak yada savaş puanı kazanamaması saldırganı engelleyecektir.

5. Sadece aşağıdaki binaları inşa edin.

a. Şehir surları - Milislerinizin savunmasına yardımcı olacaktır.

b. Çiftlik - Her çiftlik seviyesi size fazladan 15 milis verecektir.

c. Tapınak - Teveccüh'e ihtiyaç olacaktır.

Saldırganlar sadece şehir surlarını yok edebilirler yani başka bir seçim yapmanız gerekirse çiftlik yada tapınak inşa ediniz.

6. Tapınakta seçim yaptığınız Tanrı'yı Zeus olarak değiştirin. Zeus mazlumları sever. Teveccühünüz 200'e ulaşana kadar harcamayın. 200 Teveccühünüz olduğunda saldırganın şehrine "Şimşek" büyüsü yapın. (Haritayı açarak saldırganın şehrine tıklayın ve Büyü'yü seçin.) Eğer bunu yapamazsınız diye mesaj alırsanız, bunun iki sebebi vardır.

a. Saldırgan Athena'nın koruması altındadır. Bunun bitmesini beklemeli ve ardından tekrar büyüyü kullanmalısınız.

b. Başka bir oyuncu, 4 saat içerisinde saldırganın şehrine Şimşek büyüsü yapmıştır. Bunun etkisinin geçmesini beklemeniz gerekmektedir.

7. İttifak'a girin. Toplu alımcı ittifaklar genelde kötüdür. Ama bu mimalde size yardımcı olacaktır. İlk olarak sizin yağmalandığınız onların umurunda olmayacaktır ve sizi ittifaklarına alacaklardır. İkinci olarak yardımlaşacak mutlaka ittifak üyeleri vardır. Katılabileceğiniz en büyük ittifaka katılın. 1000 Kişilik ittifaka katılabiliyorsanız katılın. Onlara yakın olmanızın yada destek alıp almamanızın bir önemi yok.

8. İttifak forumunuza konu açın, yağmalandığınızı ve saldırgana Şimşek yollamalarını isteyin. Şimşek yollamak kolay olduğu için bir çoğu memnuniyet ile yollayacaktır. İttifak'ınızın yüzde %1'i sizi dinleyip şimşek yollasa, saldırgana günde 10 şimşek yollayabilmiş olursunuz. Eğer ittifak üyeler size bu şekilde yardım etmezlerse, ittifak üyelerine durumunuzu belirten özel mesajlar atınız.

Bu kılavuz Grepolis forumlarından alınmıştır.