Wiki Grepolis TR sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Winter logo.png


Neye Benziyor?

Xmas 2013.png


Etkinlik Süresi

1-31 Aralık 2013


Tanım

Ağaçta 24 hediye var. Her gün yeni bir hediye açabilirsin. Bir güne tıkladığında pencerenin sağ tarafında Tike'nin kader çarkı görünür. Her çarkta 6 farklı ödül ve bir çömlek parçası bulunur. 5 çömlek parçasını toplarsan tüm danışmanları bir hafta bedava alırsın. Çarkı, ortasındaki butona basarak döndürebilirsin. Kısa bir animasyondan sonra ödülün ortada görünecek. Her günün ilk çevirmesi ücretsizdir ama daha fazla çevirmek istersen altın kullanabilirsin. Ne hediye kazanacağın tamamen şanstır. Animasyonu durdurmak için çarkın ortasındaki dur butonuna basabilirsin. Çarkı tekrar çevirmeden önce hediyeyi alman gerekir. Çarkın ilk dönüşünden sonra yılbaşı ağacındaki dekorasyon açılır. Dekorasyonları açmak sana "Tike'nin Favorisi" hediyesini kazandırır.


Takvim Nasıl Açılır?

Ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan yılbaşı simgesine tıklayarak açabilirsiniz:

Christmas2013 icon.png


Günler Nasıl Açılır?

Fareni çizimin üstüne getirdiğinde yılbaşı ağacının üzerinde iğneler görünecek ve her iğnenin bir numarası olaak (1'den 24'e kadar).

Eğer bir iğneye tıklarsan ağacın sağ tarafında o günün kader çarkı açılır. Bir iğneyi açabilmek için o günün gelmiş olması gerekir.

O Gün: Mevut günün iğnesi altın rengi olur.

Pin premium.png

Geçmiş Günler: Halen en az bir ödül içeren geçmiş gün iğneleri mavi olur.

Pin current-day.png

Ödülleri Depola: Ödülü hemen kabul etmek gerekmiyor. Etkinlik bitene kadar çarkta "depolayabilirsin"

Pin collect.png

Gelecek Günler: Gelecek günlerin iğnelerine tıklayamazsın. Bu iğneler şeffaftır.

Dekorasyonlar: Günün çarkında ilk kez döndürdüğün anda yeni bir (güne özel) dekorasyon yılbaşı ağacına eklenir.

Çömlek Parçaları: Takvim ekranında ayrıca ücretsiz danışmanları açma sürecini gösteren bir "çömlek" görüntüsü bulunur.

Shard1 small.png

Ödül Nasıl Toplanır

Ücretsiz çevirme hakkın olduğunda kader çarkının ortasında bir adet "çevirme" butonu görünür. Bu butona bastığında tüm uygun ödüllerin arasında (daha önce alınanlar hariç) bir grafik çevirme gerçekleşir. "Çevirme" butonu animasyon sırasında "durdur" butonuna dönüşür. Basarsan çevirme erken sonlanır. Animasyon durduğunda, ortadaki buton kaybolur ve kazandığın ödül ortaya gelir. Ödülü tıklayarak depolayabilir, seçili şehrinde hemen kullanabilir veya atabilirsin. Ayrıca daha sonra toplamak için orada da bırakabilirsin. Eğer ödülü aldıysan "çevirme" butonu tekrar görünür ancak bu kez "premium çevirme" butonuna dönüşür. Altıncı ödülü almak animasyonu göstermez. Onun yerine sonuncu (altıncı) ödül hemen ortaya gelir. Günün altı ödülünü de topladıysan daha fazla çeviremezsin.

Çömlek Parçalarının Toplanması

Her günün ödülleri arasında "çömlek parçası" da vardır. eğer bu ödülü alırsan çömlek takvim ekranına da gelir ve sonunda bir haftalık ücretsiz danışmanların sahibi olursun. Danışmanları bir kez kazandığında çömlek parçaları artık çarkta görünmez. Ayrıca kilitleri açıldığında danışmanlar griden renkliye dönüşür.


Ek Çevirme Fiyatları

Günün ilk çevirmesi her zaman ücretsizdir. Ek çevirmeler premium gerektirir. Bir öneki günün çevirmesini kaçırdıysan da, o günün ilk çevirmesi sana 50 altına mal olacaktır.

Çevirme Altın
2 50
3 100
4 150
5 200
6 250


Yeni Ödüllerin Listesi

Kış etkinliği ile birlikte oyuna yeni ödüller de ekledik. Bunlar cadılar bayramında da gördüğünüz ödüller ancak Tike'nin Kader Çarkında bu ödüllerin süresi uzatıldı. Ödüllerin, resimlerinde roma rakamlarıyla gösterilen farklı seviyeleri var. Her seviye etkinin süresini bir hafta uzatıyor.

Ödül Etki Süre
Askere Alma Bonusu Seçili şehirde askere alma hızını %20 arttırır(deniz ve kara birimleri) 1 hafta * seviye
Defans Bonusu Seçili şehirde savunma gücünü %5 artırır 1 hafta * seviye
Saldırı Bonusu Seçili şehirde saldırı gücünü %10 artırır 1 hafta * seviye
Odun Bonusu Seçili şehirde odun üretimini %20 artırır 1 hafta * seviye
Taş Bonusu Seçili şehirde taş üretimini %20 artırır 1 hafta * seviye
Gümüş Bonusu Seçili şehirde gümüş üretimini %20 artırır 1 hafta * seviye
Şenlik Bonusu Seçili şehirde halk şenliği masraflarını %20 azaltır 1 hafta * seviye

Geri Sayım

Kış kutlaması yalnızca 1 Aralık ile 31 Aralık arasında geçerli. Kalan süre etkinlik penceresinin sol üst köşesinde sürekli olarak gün, saat, dakika ve saniye olarak görülecek. Süre bittiğinde pencereyi açmak artık mümkün olmayacak. Unutma, çarklarda sakladığın ödülleri sür bitmeden toplaman gerekiyor. Süre bittikten sonra toplayamazsın.


Mobil Uygulama

İlk kez bir etkinlik aynı zamanda mobil uygulamalarımıza da gelecek. Denemelisin çünkü kader çarkını parmağınla çevirebileceksin.

Christmas2013 2.png