SSS

Wiki Grepolis TR sitesinden
Gezintiye git

Aşağıda Sıkça Sorulan Soruların bir listesini ve cevaplarını bulacaksınız. Umarız aradığınız cevap buradadır.

Hesaba İlişkin Sorular

Nasıl hesap oluşturabilirim?

Anasayfaya girerek hesabınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Hesap açmak için "Şimdi oyuna bedava katıl" butonuna basmanız ; açılan sayfada oyuncu adı; şifre ve dünya bilgilerinizi seçmelisiniz. Ayrıca kendinize ait mail adresinizi girmeli ; GÇK ve Veri gizliliği Sartlarını Kabul ettiginizi bildiren butonu işaretlemelisiniz.

Hesap Açma Ücreti Ne Kadardır?

Grepolis için hesap açmak her zaman ücretsizdir. Fakat oyun içinde ayrıcalıklı özelliklere yada bonuslara sahip olmak istiyorsanız (örnegin ayrıntılı görüntüleme) hesabınıza belirli bir ücret karşılıgı altın yükleyebilir bu altınları dilediginiz gibi kullanabilirsiniz.

Şifremi Değiştirebilir miyim?

Elbette. Hesabınızın ayarlar bölümüne girdiginizde karsınıza çıkan alanda şifre değiştirme bölümünde mevcut sifrenizi yenisi ile degiştirmeniz mümkündür.

Şifremi Kurtarabilir miyim?

Kayıt sırasında girdiginiz e-posta adresinizi kullanarak şifrenizi kurtarabilirsiniz. Bunun için Anasayfada bulunan şifrenimi unuttun butonunu kullanmanız ve açılan sayfada oyuncu adı ; e-posta bilgilerinizi girerek iste demeniz yeterlidir. Şifrenizi sıfırlamanıza ilişkin bilgiler e-posta adresinize gönderilecektir.

Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Eğer hesabınızı silmek isterseniz ayarlar bölümüne girmeniz ve Hesabı Sil butonunu kullanmanız gerekmektedir. Gelen e-postadaki linki tıklayıp onayını vermeniz halinde hesabınız 7 gün içerisinde silinecektir. Fakat silme işlemi sadece girmiş oldugunuz dünyada gecerli olacaktır. Oynadıgınız diger dünyalar içinde aynı işlemleri tekrar etmeniz gerekmektedir aksi halde diğer dünyalardaki hesaplarınız ve gelişimleriniz devam edecektir.

Aynı Dünyada Yeniden Başlayabilir Miyim?

Elbette. Ayarlar bölümüne girerek Sıfırla Butonunu kullanmanız durumunda hesabınız sıfırlanacaktır. Fakat bilmelisiniz ki tüm bina ve birimleriniz kaybolacaktır. Ayrıca ancak koruma sürenizin bitiminde hesabınızı sıfırlayabilirsiniz.

Aynı İnternet Ağından Başka Kişilerle Oynayabilir Miyim?

Elbette oynayabilirsiniz. Grepoliste aynı internet üzerinden oyunlar oyunlarını oynayabilirler. Fakat bunun için hesabınızın ayarlar bölümüne girmeli ve ortak baglantı paylaş butonuna tıklamalısınız ve baglantı paylastıgınız kişileri bildirmelisiniz. Bildirimden hemen sonra aynı internet üzerinden baglanan oyuncular arasında destek ve ticaret mümkün olmayacaktır. Bildirilen bir ortak bağlantı paylaşımı bildirimden ancak 3 gün sonra iptal edilebilir. Eğer aynı bağlantı paylasımında bulunan hesaplar buna ilişkin bildirimde bulunmazlarsa sonuc banlanmaları olacaktır. Her oyuncu dünya başına sadece bir hesaba sahip olabilir.Lütfen kurallara uyunuz! Ortak bağlantıyı paylaşan tüm hesapların ayrı ayrı bağlantı paylaşımı bildirimi yapması gerekmektedir. Örnegin 3 hesap aynı internet üzerinden baglanıyorsa bir hesap diger 2 hesaba ilişkin oyuncu isimlerini yazmalı ve bildirimde bulunmalıdır. Diger 2 oyuncuda yine kendileri için aynı işlemleri sırasıyla gerçekleştirmelidir.

Dünyalara İlişkin Sorular

Yeni Dünyalar Ne Zaman Açılır?

Var olan dünyalar dolu ve yogun kapasiteli oldugu zaman yeni dünyaların açılması mümkündür. Sabırla beklemeli ve Forumdaki Oyun Duyuruları bölümünü takip etmelisiniz. Yeni dünyaların açılma tarihlerine ilişkin bilgiler Forumdaki Duyurular bölümünden yapılmaktadır.

Ayarlar Yazısı Ne İfade ediyor?

Aynı dünyadaki farklı ayarlar farklı stratejilerin kullanılabilecegi anlamına gelmektedir. Aynı şekilde farklı ayarlar farkllı düsünceler demektir. Farklı ayarların ne anlama geldigine ilişkin daha detaylı bilgi için Dünya Bilgisi sayfasına bakınız..

Başlangıç Koruması Ne Zaman Sona Erer?

Bu koruma dünyanın ayarlarına göre değişir. Başlangıc korumasının ne zaman sona erecegini herhangi bir oyuncu hesabını tıklayarak saldır bölümüne geldiginizde ögrenebilirsiniz. Bu işlemle oyuncunun koruma süresinin hangi sürede sona erecegine dair bir uyarı açılan pencerede görünecektir.

Kaynaklara İlişkin Sorular

Nasıl Hammadde Elde Edebilirim?

Hammadde elde etmek için 2 yöntem mevcuttur. Birincisi Gümüş Madeni ; Taş Ocağı; Oduncu binalarınızı kurmanız ve kademelerini yükseltmenizdir. Bu binalar her kademede size belirli miktarda kaynak saglayacaklardır. İkinci yol ise Çiftçi Köyleridir. Çiftlik köylerini ele gecirmeniz halinde belirli sürelerde size belirli miktarda hammadde elde etme olanagı verecektir. Çiftçi köylerinden hammadde elde etmek için öncelikle onları ele geçirmeniz gerekmektedir. Bunun içinde birimlerinizi köyleri fethetmeleri için göndermelisiniz. Köylerin kendilerini savunacaklarını unutmamalısınız.

Neden Daha Fazla Hammadde Biriktiremiyorum?

Hammaddelerinizi biriktirememenizin tek sebebi köyünüzde bulunan depo kapasitenizin dolu olmasıdır. Depo seviyenizi ne kadar yükseltirseniz depolarınız o kadar çok miktarda hammadde alabilir.

Çiftçi Köyü Nedir?

Her Adada 8 adet çiftçi köyü mevcuttur. Bu köyler sahip oldukları kaynaklar nedeniyle ele geçirilebilir. iftçi köyleri oyuncular tarafından yönetilemez.


Bir Çiftçi Köyüne Nasıl Saldırabilirim?

Ada haritasında bulunan çiftçi köylerinden birini tıklayınız ve açılan sayfada göndermek istediginiz birimlerinizi seçerek saldır butonuna basınız.

Bir Çiftçi Köyünü Fethettim ve Ardından Onlar Bana Saldırdılar!

Bunun sebebi çiftlk köyünün ruh halinin çok düsük olmasıdır. Eğer ruh hali belli değerin altında ise (Diplomasi araştırması ile %75 ya da %60) çiftçi halkı sizin köy halkınıza saldırıda bulunur. Daha düşük oranlı ruh hallerinde kendilerini savunma şansları daha yüksektir.

Ruh Hali Nasıl Yükseltilir?

Bir çiftçi köyünün ruh hali zaman içerisinde kendiliginden yükselir. Maksimum ruh hali %100 dür. Ancak bu ruh halinde sizi kabul eder ve hizmet ederler.

Neden Bir Çiftçi Köyüne Yağmalama Yapmama Rağmen Birşey Alamadım?

Alacağınız yağma miktarı çiftçi köyününün gücüne bağlıdır.Eger yüksek güçte bir çiftçi köyü ise fazla miktarda yağma ganimeti almanız mümkündür. Yüksek gücü olan bir çiftçi köyünün saldırı sonrası gücünde ve ruh halinde bir azalma söz konusu olur. Fakar unutmayın ki yüksek güçte bir çiftçi köyü düşük ruh hali ile saldırı durumunda kendini daha iyi savunacaktır. Not: Saldırı sonrası güçteki düsüs yada artıs maksimum %15 olacaktır.

Güç Nasıl Artar?

Gücü artırmanın iki yolu vardır. İlki tıpkı ruh halleri gibi zaman içerisinde artmasıdır. Fakar tek farkı maksimum güç %50 dir.

Güçlendirme: Çiftçi köyünün üzerine tıkladıgınızda saldır bölümüne gelerek üstteki butonlardan güçlendirme butonuna basmanız durumunda istenen kosulları gerçeklestirerek çiftlik köyünün durumunu güçlendirebilirsiniz. Güçlenmedeki artıs yada azalma ruh haline baglı olarak maksimum %15 seviyesindedir. (bunun anlamı güçlendirme süresinde köy saldırıya ugrasa bile kendisini savunabilir) Not: Güçlendirme adadaki herkes tarafından yapılabilmektedir.Yani bir çiftlik köyünün bir oyuncu tarafından güçlendirilmesi adadaki her oyuncunun çiftlik köyünün güçlendirilmesi anlamına gelmektedir.

Birine Saldırdım Fakat Hiç Bir Kaynak Alamadım!

Her oyuncunun kaynaklarında belirli bir koruma söz konusudur. Bu korunan kaynak miktarı depo seviyesi ile artmaktadır. Depo seviyesi yükseldikçe sehre ilişkin korunan kaynak miktarıda artar. Yağmalama sonrası eğer kaynak elde edilememişse bunun sebebi saldırılan oyuncunun kaynak seviyesinin deposu tarafından korunur halde olmasıdır.

Binalara İlişkin Sorular

Nasıl Bina İnşa Edebilirim?

Bina inşa etmek için 3 ayrı seçenek mevcuttur. Bunlardan ilki köyünüzde bulunan senatoya girerek inşa etmek yada kademe yükseltmek istediginiz binayı seçmeniz ve onaylamanızdır. Senato ayrıca binaların hangi kaynaklara ve özelliklere sahip oldugunuda size göstermektedir. İkinci seçenek ise üstte bulunan 5 butondan senatoyu kolayca açıp yükseltmeleri yapmanızdır. Bu daha kolay bir yöntemdir. Sonuncu secenek ise hesabınızın üst kısmında bulunan butonlardan üçgen içinde günes bulunan butona tıklamanız ve oradan binalar bölümünü seçerek yükseltmek istediginiz binayı artı işaretini tıklayarak yükseltmeniz durumudur.Fakat bu uygulama için premium olmanız gereklidir.

Neden Bazı Binaları İnşa Edemiyorum?

Bazı binaları inşa etmek için bir takım ön kosulları sağlamanız gerekmektedir. Örnegin liman inşa etmek isterseniz 10. seviye gümüş madeni ve 15. seviye oduncuya sahip olmalısınız. Ayrıca yeterli insa alanı ve hammaddeye sahip olmanızda gereklidir.

Hangi Binalar İnsa Edilebilir?

Bir sürü bina inşa edebilirsiniz. Bunun için Binalar bölümüne göz atınız.

Özel Binalar Nelerdir?

Şehrinizdeki birliklere veya vatandaşlara bonus veren veya daha önce yapamadığınız şeyleri yapmanızı sağlayan binalara özel binalar denir. Ancak inşa edilmeleri zordur ve ancak 2 tanesi yapılabilir, biri sağdan biri soldan.

Birimlere İlişkin Sorular

Nasıl Birim Olusturabilirim?

Asker yada kara birimleri olusturmak için 2 yöntem vardır. Birinci yöntem kışla binasına giderek üretmek istediginiz askeri (örn: [[[gladyatör]] yada sapancı) ve sayısını girmenizdir. Bu yontem ile ayrıca üretmek istediginiz askere ilişkin tüm detaylı bilgileri edinebilirsiniz. (örn: saldırı gücü savunma gücü gibi)

İkinci yöntem yönetici gerektirir. Sehir adınızın yanında bulunan yönetici butonuna tıklayarak üretmek istediginiz birimleri seçip üretime gecebilirsiniz. Bu bölümde tüm sehirlerinizdeki askeri görmenizde mümkündür.

Neden Daha Fazla Birim Üretemiyorum?

Çiftlik seviyeniz üretebileceginiz asker sayınızı belirtir. Eger asker üretemiyor iseniz çiftliginizde bulunan nüfus sayısı azdır. Bunun için çiftlik seviyenizi yükseltmeniz gerekir. Fakat unutmayınız ki bir birim çiftliginizdeki bir boş nüfus demek degildir. Örnegin sentonlar 3 boş nüfus ister. Diger birimler ise daha fazla boş nüfus gerektirebilmektedir.

Neden Bazı Birimleri Üretemiyorum?

Öncelikle birimleri akademinizde arastırdıgınızdan emin olunuz.Eğer hala birimi üretemiyorsanız birimi üretmek için gereken kosullara bakınız.Örnegin; savaş arabaları üretmek için kışlanızın 15. seviyede olması gerekmektedir. Eger hala birim üretemiyor iseniz çiftliginizdeki boş nüfus sayısını kontrol ediniz.

Diğer Oyuncuların Şehirlerine Nasıl Saldırabilirim?

Başka bir oyuncunun şehrine saldırmak için haritadan saldıracağınız şehri seçin. Ardından saldır butonuna tıklayın(soldan üçüncü). Birliklerinizi ve saldırı tipini seçin (Normal, Yarma veya Ayaklanma) ve saldır butonuna tıklayın.

Birine Saldırdığımda Neden Onun Birliklerini Soru İşareti Olarak Görüyorum?

Bütün birimleriniz ölürse, raporda rakibinizin birlikleri soru işareti olarak görünür. Ayrıca sadece deniz saldırısı yolladığınızda, karşı tarafın kara birlikleri böyle gösterilir.

Bir Saldırıyı İptal Edebilir Miyim?

Bir saldırı iptal edilebilir. Standart dünyalarda saldırı yapıldıktan sonraki 10 dakika içerisinde iptal edilebilmektedir. Fakar dünyanız speed yani hızlı server ise bu zaman daha kısa olacaktır. Bir saldıryı iptal etmek için saldırı detaylarına girerek iptal bölümünü tıklamanız yeterlidir. En kısa sürede askerleriniz geri dönecektir. Dönüş süresi sizin saldırıyı ne zaman baslattıgınıza göre degişecektir.

Bir Oyuncuyu Nasıl Desteklerim?

Bir oyuncuyu desteklemek oldukça basittir. Bunun için ada haritasından oyuncunun üstüne gelerek oyuncuyu seçmeniz ve destek bölümünü tıklamanız (soldan 2. buton) ve göndermek istediginiz askerleri seçmeniz gerekmektedir. Desteklemeniz için askerlerin şehre varması gerekmektedir bu da belirli bir zaman alacaktır.

Benimle Aynı Adada Olmayan Bir Oyuncuyu Destekleyebilir ya da Ona Saldırabilir Miyim?

Elbette yapabilirsiniz fakat bunun için taşıma kayıklarfınızın olması gerekmektedir. Ayrıca birine saldırırken ya da savunurken taşıma kayıkları dışında baska gemiler de (ateş gemileri gibi ) göndermeniz önerilir. Çünkü tasıma kayıklarının kendilerini savunma güçleri yoktur.

Destek Birimlerini Geri Çekebilir Miyim?

Göndermis oldugunuz destek birimlerinizi destek köyüne ulastıkları andan itibaren istediginiz zaman geri çekebilirsiniz. Bunu yapmak için ; agoraya girmeniz ve dısarıdaki birimler bölümünden çekmek istediginiz askerlerinizi secmeniz ve komutu onaylamanız yeterlidir. Askerlerinizi parçalı olarak geri çekebildiginiz gibi tamamını da çekebilirsiniz.

Milis Nedir, Nasıl Aktive Edbilirim?

Eger saldırı altında iseniz milisi aktif etmek isteyebilirsiniz. Milisi aktif etmek sehrinizdeki tüm vatandaşları silah altına almaktır. Ancak milis aktif edildiginde hammadde üretimi yarıya inecektir.Milis ancak 3 saat için aktif edilebilir.

Milisi aktif etmek için önce çiftlik binasına girmeniz ve burada yazan silah altına almak butonunu tıklamanız gerekmektedir.Silah altına alma maliyetiniz sehrinizin kademesine göre değişir. 10 milis aktif etmeniz için 25. seviyede bir sehrin 15 araştırma puanı olması gerekir. Maksimüm milis seviyesi 375tir. Eger bu konuda daha fazla sorunuz var ise lütfen tıklayınız...

Araştırmalara İlişkin Sorular

Herhangi Bir Şeyi Nasıl Arastırabilirim?

Bir teknolojiyi arastırmak için akademinizi tıklamanız gerekmektedir. Buradan ; arastırmak istediginiz teknolojiyi seçmeniz yeterlidir.Bu teknoloji academi menüsünün en alt kısmında bulunan arastırma sıranıza eklenir.Lütfen not edin:Bir arastırma için gerekli araştırma puanına, hammaddeye ve akademi seviyesine sahip olmanız gerekmektedir. (örn: Süvariler için 10. seviye akademi gerekir)

Ne Arastırabilirim?

33 farklı teknolojiyi arastırabilirsiniz. Bunlarla ilgili detaylar için Araştırmalar ve Teknoloji Ağacı bölümlerine bakınız.

Araştırma Puanları Nedir?

Arastırma puanları yeni teknolojiler arastırabilmeniz için harcanan puanlardır. Her akademi seviyesinde 4 arastırma puanı elde edersiniz. Maksimum 120 arastırma puanı elde edebilisiniz. (30. seviye akademi ile) ya da 132 arastırma puanı elde edebilirsiniz fakat bunun için 30. seviye akademi ve özel bina kütüphane gerekir.

Her sehir için arastırma puanları kısıtlıdır bu yüzden ne arastırmanız gerektigini iyi düsünmeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

Neden Bir Teknolojiyi Araştıramıyorum?

Yeterli hammaddenizin ve arastırma puanınızın oldugundan emin olunuz. Eger yoksa arastırma yapamama nedeniniz budur. Fakat puanlarınızın ve kaynaklarınızın yeterli oldugu durumda arastırma yapamıyor iseniz arastırma için gerekli ön kosulları bir kez daha incelemelisiniz.

Arastırmayı Sıfırlamak Mümkün Mü?

Evet mümkündür fakat bunun maliyeti kültür puanlarıdır. Bu puanları farklı yollarla elde edebilirsiniz. Sıfırlama işlemi için kültür puanınız var ise akademiye girmeli ve sıfırla sekmesini tıklamalı sıfırlamak istediginiz arastırmayı seçmelisiniz. Böylece arastırmanız sıfırlanır ve arastırma puanlarınız size geri aktarılır.

Casusluga İlişkin Sorular

Casusluk Nasıl Çalısır?

Casusluk bir oyuncunun sehrinde bulunan binaların seviyelerini ya da o oyuncunun askerlerine ilişkin bilgileri edinmek istediginiz zaman gereklidir. Casuslar mağaradaki gümüşleri kullanırlar. Basit bir formulle casusunun ne kadar basarılı olacagını bilebilirsin. Casusluk için önce casusuna belirli bir miktar gümüş verirsin daha sonra onu bilgilerini edinmek istedigin sehre gönderirsin. Eger senin yükledigin gümüşler gönderdigin oyuncunun magarasındaki gümüşlerden fazla ise casusun başarılı olacaktır. Ve göndermiş oldugun sehre ilişkin asker ve bina bilgilerini sana sunacaktır. Örnegin sen bir casusa 1001 gümüş yükler ve yollarsan rakibinin 1000 gümüşü var ise senin gümüşlerin fazla oldugundan casusun basarılı olacaktır. Eger rakibinin 1002 gümüşü var ise bu sefer casus basarısız olacaktır. Fakat bu durumda karşı taraftaki oyuncu bu gümüşleri kaybedecektir.

Unutmayın: Casusluk işlemi bittiginde gönderdiginiz gümüşleri geri kazanamazsınız. Ve eger karsı oyuncu kriptografiyi arastırmıs ise casuslaman %20 daha zordur.

Birini Casuslamak İçin Neye İhtiyac Vardır?

Birini casuslayabilmek için 1. seviye magaranız ve bu magarada 1000 gümüsünüzün olması zorunludur.Birini basarılı sekilde casuslamak için onun sahip oldugundan fazla miktarda gümüşü feda etmelisiniz.

Bir Oyuncuyu Nasıl Casuslarsınız?

Öncelikle magaranızda 1000 gümüş oldugundan emin olunuz. Eger sahip degilseniz gümüş madeni seviyenizi yada depo seviyenizi yükseltebilirsiniz. Daha sonra casuslamak istediginiz oyuncuyu ada haritasında secerek casusla butonunu tıklamanız ve gümüşleri feda etmeniz yeterlidir. En az 1000 gümüş gerektigini unutmayınız.

Deniz İçerikli Sorular

Lütfen birimlere ilişkin sorularada bakınız.

Gemileri Nasıl İnşa Ederim?

Gemi inşa edebilmek için liman yapmanız gerekir. Bir gemi insa etmek için limana tıklayınız ve istediginiz gemi cinsini miktarını giriniz. Daha sonra onay vermeniz yeterlidir. Premium yönetici ile de birimleri görüntüle kısmından gemileri inşa edebilirsiniz.

Neden Daha Fazla Gemi İnşa Edemiyorum?

Eger gemileri üretemiyor iseniz bunun sebebi çiftliginize bos nüfus olmamasıdır. Bunun için çiftlik seviyenizi artırmalı ve boş nüfusun artmasını saglamalısınız. Bir boş nüfusun yeterli olmayacagını hatırlatırız. Gemiler birden fazla nüfus ile üretilir. Örnegin biremler 8 boş nufüs isterler.

Neden Donanmam İle Kara Birimlerimi Gönderemiyorum?

Kara birimlerinizi baska adadaki oyunculara saldırıya göndermeniz için taşıma kayıklarınızın olması gerekir. Bir Taşıma Kayığı 20 kara birimini tasır. (22 birim için Hızlı Taşıma Gemileri gerekir.)


Ticarete İlişkin Sorular

Neden Baska Oyuncu Şehrine Hammadde Aktaramıyorum?

Aynı adadaki bir baska oyuncu ile ticaret yapabilmen için oyuncuya mevcut kapasiten kadar mal göndermeli ve istemelisin. Başka adadaki oyuncu ile ticaret yapabilmen için ise pazar seviyen en az 10 olmalıdır.

Tanrı/Tapınak soruları

Neden Mitolojik Birimleri Olusturamıyorum?

Çoğu mitolojik birimleri olusturmak için tapınak seviyesini artırmak gerekir. Birim özetlerine bakarak birimlerin ihtiyacı olan tapınak seviyelerini bulabilirsiniz.

Halkımın Tapacağı Tanrıyı Nasıl Seçerim?

Öncelikle bir tapınak insa etmelisiniz. Daha sonra tapınaga tıklayarak 4 tanrıdan istediginizi seçebilirsiniz. Hera; Zeus; Athena; Poseidon. Tanrıyı seçtikten sonra halkınız tapmaya başlar.

Fetih Soruları

Eğer Bir Şehir Fethedilirse Bu Oyuncuya Ne Olur?

Bir sehir fethedildiginde oyuncu o sehri kaybeder eger oyuncunun tek sehri var ise sıfırdan baslaması gerekir.

2 Tane Koloni Gemisi Yollarsak Ne Olur?

Birden fazla koloni gemisi göndermeniz birseyi degiştirmez. Bir gemi yeterli olur ve digerleri evine döner. Size gönderilen rapora baktıgınızda fazladan gönderdiginiz gemilerin çay içtigini görebilirsiniz.

Eger Koloni Gemileri Geldiğinde Kara Birimlerim Şehirde Degilse Ne Olur?

Eger kara birimleriniz sehrinize zamanında dönerse savaşırlar. Eger baskasına destek gönderdiginiz birimler destekte kalırlarsa orada kaybolurlar. Birlikler dönmek için yola çıkar ama o arada şehir alınmış olursa birlikler şehrin yeni sahibinin kontrolüne geçer.

Ayaklanmalara İlişkin Sorular

Ayaklanmayı Benim İçin İttifakım Başlatabilir Mi?

Hayır, şehri sadece ayaklanmayı çıkaran kişi alabilir.

Bir Şehirde Aynı Anda Sadece 1 Ayaklanma Mı Çıkabilir?

Hayır bunun bir sınırı yoktur.

Koloni Gemileri ve Ayaklanma Aynı Şehirden Mi Olmalıdır?

Hayır; ayaklamayı bir sehirden baslatabilir diger sehirlerinizden gemi gönderebilirsiniz. Fakat ayaklanma sahibi ve gemilerin sahibi aynı oyuncu olmalıdır.

Birden Fazla Oyuncu Bir Şehri Almaya Çalısırsa Ne Olur?

Sehir ele geçirildiginde diger bütün ayaklanmalar iptal edilir. Gelen koloni gemilerine ayaklanmayı iptal etmeleri için sans tanınır.

Koloni Gemisi İle Gönderdigim Askerlere Ne Olur?

Geri çagrılana ya da geri gönderilene kadar sehirde destek olarak kalırlar. Sehir sizin oldugunda ise koloni gemisi yok edilir.

Neden İnsanlar Erkenden Varmaları İçin Koloni Gemilerini Ayaklanma Döneminde Hemen Göndermeyi Öneriyorlar?

Oraya ne kadar geç varırsanız oyuncunun destek toplama şansı o kadar çok olacağı için bu önerilir.

Bir Ayaklanmanın Şehre ve Orada Bulunan Birliklere Zararı Nedir?

Hiç. İsyan askeri darbeden daha barıscıl bir çözümdür.

Hayalet Bir Şehri Ele Geçirmek İçin Önce Ayaklanma mı Baslatmak Gerekir?

Hayır. Lideri olmayan bir şehirde ayaklanma baslatmak gerekmez.

Eger Ayaklanma Baslattıgınız Şehirden Farklı Bir Şehirden Koloni Gemisi Gönderirseniz; Diger Şehrin de Ayaklanma Arastırması Yapması Gerekir Mi?

Hayır.Ayaklanma baslatabilmek için gerekli arastırılmanın yapılması elbette gerekir fakat bunun sahip oldugunuz bir sehirden yapılması yeterlidir.

Koloni Gemisi Yollamaya Hazır Oldugumda Hangi Saldırı Tipini Seçmeliyim?

Normal saldırıyı seçmelisiniz.Eger ayaklanma saldırısını secerseniz koloni gemileri iş göremez. Eger yarma saldırı gerçeklestirirseniz herhangi bir savunma gemisi var ise koloni gemilerini kaybetmeniz olasıdır.