Tike'nin Kış Kutlaması 2017

Wiki Grepolis TR sitesinden
Gezintiye git

Nasıl görünüyor

Tyches calendar.png

Etkinlik Süreci

1 Aralık - 31 Aralık 2017

Açıklama:

  • Etkinlik boyunca takvimde 24 Kader Çarkı göreceksiniz. Her gün pencerenin sağ köşesinden bir Kader Çarkı açabilirsiniz.
  • Her çarkta altı farklı ödül veya iki kış kristali var.
  • Beş kış kristalini toplarsanız tüm danışmanlar bir hafta boyunca ücretsiz olur, eğer kahraman dünyasıında oynuyorsan "Telemachos"u kazanırsın.
  • Ortadaki butona basarak çarkı çevirebilirsiniz. tekrar basarsanız dönüş durur veya kendi kendine de durmasını bekleyebilirsiniz.
  • Kısa bir animasyondan sonra ortada ödülünüz görünür. Günü ilk döndürmesi her zaman ücretsizdir, ama altın harcayarak tekrar çarkı döndürebilirsiniz. Çarkı yeniden çevirmeden ödülü almanız, depolamanız veya atmanız gerekir.
  • Çarktaki tüm ödüller altın karşılığında tekrar doldurulabilir.
  • Çarkın ilk çevrilmesinden sonra, yılbaşı ağacındaki bir dekorasyon açılır. Tüm dekorasyonları açarsan "Şanslı Kış Eğlencesi" ödülünü kazanırsın.
  • Çarktaki bölmelerin seçilme şansı farklıdır. Nadir öğelerin bulunması daha zordur ve nadirlik çarktaki parlamadan belli olur.

Takvim Nasıl Açılır?

Ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan simgeye tıklayarak açabilirsiniz:

Winter2015 icon.png

Günler Nasıl Açılır?

Fareni çizimin üstüne getirdiğinde etkinlik penceresinde iğneler görünecek ve her iğnenin bir numarası olaak (1'den 24'e kadar).

Eğer bir iğneye tıklarsan sağ tarafta o günün kader çarkı açılır. Bir iğneyi açabilmek için o günün gelmiş olması gerekir.

O Gün

Mevcut günün iğnesi altın rengi olur.

Winter2015 current.png

Geçmiş Günler

Halen en az bir ödül içeren geçmiş gün iğneleri mavi olur.

Winter2015 past.png

Ödülleri Depolama

Ödülü hemen kabul etmek gerekmiyor. Etkinlik bitene kadar çarkta "depolayabilirsin"

Winter2015 collect.png

Dekorasyonlar

Günün çarkında ilk kez döndürdüğün anda yeni bir (güne özel) dekorasyon eklenir.

Ödül Nasıl Toplanır

Ücretsiz çevirme hakkın olduğunda kader çarkının ortasında bir adet "çevirme" butonu görünür. Bu butona bastığında tüm uygun ödüllerin arasında (daha önce alınanlar hariç) bir grafik çevirme gerçekleşir. "Çevirme" butonu animasyon sırasında "durdur" butonuna dönüşür. Basarsan çevirme erken sonlanır.
Animasyon durduğunda, ortadaki buton kaybolur ve kazandığın ödül ortaya gelir.
Ödülü tıklayarak depolayabilir, seçili şehrinde hemen kullanabilir veya atabilirsin. Ayrıca daha sonra toplamak için orada da bırakabilirsin.
Eğer ödülü aldıysan "çevirme" butonu tekrar görünür ancak bu kez "premium çevirme" butonuna dönüşür. Altıncı ödülü almak animasyonu göstermez. Onun yerine sonuncu (altıncı) ödül hemen ortaya gelir.

Yeniden Doldurma

Eğer çarktaki altı ödülü de aldıysanız, 50 altın karşılığında tekrar doldurabilirsiniz, ardından bu fiyat artacaktır. Çarkı daha önce de doldurabilirsiniz (örn. en çok istediğiniz ödülü aldıktan sonra tekrar doldurabilirsiniz). Ama unutmayın, fiyat her kullanımda artar ve gece yarısı sıfırlanır.

Kış Kristalleri

Takvim ekranında ayrıca "kış kristalleri görünümü" var ve burada ücretsiz danışmanlara giden yol görünüyor. Ek olarak, tüm kış kristallerini toplarsanız "Tüm Kristaller" ödülünün de sahibi olursunuz.

Winter2015 shard.png

Kış Kristallerinin Toplanması

Her günün ödülleri arasında "kış kristali" de vardır. Eğer bu ödülü alırsan kristal takvim ekranına da gelir ve sonunda bir haftalık ücretsiz danışmanların veya kahraman dünyalarında yeni kahraman "Telemachos"un sahibi olursun.

Danışmanları bir kez kazandığında kristaller artık çarkta görünmez. Ayrıca kilitleri açıldığında danışmanlar griden renkliye dönüşür. Doldurma özelliğini kullanmak zaten toplanmış olan kristalleri tekrar vermez!

Ek Çevirme Fiyatları

Günün ilk çevirmesi her zaman ücretsizdir. Ek çevirmeler altın gerektirir. Ek çevirmeler 100 altından başlar ve artarak devam eder.

Çevirme Featureicons02 2.08.png
1 ÜCRETSİZ
2 100
3 200
4 300
5 400
6 500

Bir önceki günün çevirmesini kaçırdıysan, ilk çevirme 100 altın gerektirir. Maliyet artarak devam eder.

Çevirme Featureicons02 2.08.png
1 100
2 200
3 300
4 400
5 500
6 600

Geri Sayım

Kış etkinliği yalnızca 1 Aralık ile 31 Aralık 2017 arasında geçerli. Kalan süre etkinlik penceresinin sol üst köşesinde sürekli olarak gün, saat, dakika ve saniye olarak görülecek. Süre bittiğinde pencereyi açmak artık mümkün olmayacak. Unutma, çarklarda sakladığın ödülleri sür bitmeden toplaman gerekiyor. Süre bittikten sonra toplayamazsın.

Mobil Uygulama

Bu etkinlik aynı zamanda mobil uygulamalarımıza da gelecek. Denemelisin çünkü kader çarkını parmağınla çevirebileceksin.

Winter2015 mobile.jpg

Ödüller

Kış etkinliği boyunca iki ödül kazanabilirsin. İlki kader çarkını belli bir sayıda çevirince alacağın "Şanslı Kış Eğlencesi" ve diğeri de tüm kristalleri topladığında alacağın "Tüm Kristaller" ödülü.

Şanslı Kış Eğlencesi

1 Çevirme 5 Çevirme 10 Çevirme 24 Çevirme
Winter2015 lvl1.png Winter2015 lvl2.png Winter2015 lvl3.png Winter2015 lvl4.png

Tüm Kristaller

Winter2015 collector.png