Buriota

Wiki Grepolis TR sitesinden
Gezintiye git


Buriota
Buriota Maliyet
WoodOdun 500
RockTaş 750
SilverGümüş 150
FavorTeveccüh 0
PopulationNüfus 8
Birim Bilgisi
Attack DamageSaldırı 20
DefenseSavunma 1
Cargo capacityKargo Kapasitesi 0
SpeedHız 5Gerekenler

Tanım

Buriotalar, düşman filosuna yanarak yaklaşan ve onları ateşleyen gemilerdir. Buriotalar'ı sadece savunmacı kullanabilir. Saldırı sırasında, herbir Buriota, bir tek düşman gemisini yok eder ve ayni zamanda kendisi de yok olur. Çok yavaştırlar ve çoğu zaman destek için Biremler den yararlanamazlar.

Buriotalar, son savunma araçlarınızdır, ancak gerek olursa savunma yapacaklardır. Örneğin, eğer Buriotalar ile Biremleriniz varsa, önce Biremeler kullanılacak, hepsi batırılınca Buriotalar harekete geçecektir.

Buriotalar, Taşıma Kayıkları, Hızlı Taşıma Gemileri, Koloni Gemileri veya Hydralar 'ni batırmaz. Buriotalar, SADECE Biremler, Triremler ve Ateş Gemileri'ni yok edebilir ve Sirenler'i öldürebilir.

Sadece Fetih (orijinal) dünyaları: Buriotalar bazen Fetih dünyalarında kullanılırlar, çünkü eğer saldırı bir Koloni Gemisi ile yapılıyorsa, o zaman öne sürülürler. Buriotalar saldırı sırasında hiçbir şey yapmaz ancak şehir kuşatma altında ise savunmaya yardımcı olurlar.

  • Gelen bir Koloni Gemisini arkadan vurmak için saldırı birliklerinize Buriota dahil etmeye çalışırsanız, diğer birlikleriniz saldırırken Ateş Gemileriniz bunun yerine kuşatmayı destekleyecektir.