Hızlı Taşıma Gemisi

Wiki Grepolis TR sitesinden
Gezintiye git


Hızlı Taşıma Gemisi
Hızlı Taşıma Gemisi Maliyet
WoodOdun 800
RockTaş 0
SilverGümüş 400
FavorTeveccüh 0
PopulationNüfus 5
Birim Bilgisi
Attack DamageSaldırı 0
DefenseSavunma 0
Cargo capacityKargo Kapasitesi 10
SpeedHız 15Gerekenler

Tanımlama

Hızlı taşıma kayıkları denizin iki yakasına da kara birimlerini taşıyabilirler kendi adanızdaki bir şehir için kullanmazsınız. Hem saldırı hem de taşıma amacıyla kullanılabilirler.

Savaşta, başka gemilere yada kara birimlerine zarar veremezler. Bunun anlamı, eğer atak yada savunma yapmak istiyorsanız, başka birliklere yada deniz birimlerini beraberinde göndermeniz gerektiğidir. Bu gemilerin tek amacı kara birimlerini taşımaktır.

Ayrıca, eğer bir şehre yalnızca kara birimleri ve hızlı taşıma gemisiyle saldırı yapmayı planlıyorsanız saldırdınız şehirde deniz birimleri olmamasına dikkat edin. Çünkü hızlı taşıma gemileri saldırı yapamadığı için deniz birimleri karşısında hiç şansı yoktur. Başka bir nokta ise, hızlı taşıma gemilerini savunmasız gönderdiğinizde ve eğer saldırdığınız şehrin deniz birimi varsa geminizle beraber içindeki tüm birimlerde ölecektir.

Hızlı taşıma gemisi ile taşıma kayığı arasında 2 fark vardır. Hızlı taşıma gemisi daha hızlı yol alırken daha az birim taşıyabilmektedir. Taşıma kayığı ise, daha yavaş gitmesine rağmen daha fazla birim taşımaktadır.